Rubriky:

Španělsko

Messi se brání srovnání s Maradonou, na toho prý nikdo nemá

29. března 2010 18:14 - BARCELONA

Argentinský fotbalista Lionel Messi je za své výkony v dresu Barcelony přirovnáván k Diegu Maradonovi a podle některých odborníků už jeho umění dokonce překonal. Sám dvaadvacetiletý útočník se však takovým komplimentům brání a považuje schopnosti nynějšího kouče argentinské reprezentace za neopakovatelné.

 

Gustau Nacarino, Reuters

"Díky všem za taková pozitivní slova o mně, ale nemohu přijmout srovnání s Maradonou," prohlásil v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Perros de la Calle. "I kdybych hrál milion let, nikdy se k němu nepřiblížím. Je to nejlepší hráč všech dob, já se s ním ale nechci měřit. Rád bych dokázal něco významného ve své vlastní kariéře," dodal Messi.

Nejlepšímu fotbalistovi světa za minulý rok je vytýkáno, že podobně skvělé výkony nepředvádí v národním týmu. "Je to úplně jiná hra než v Barceloně. Nechci říct, že jsou mí spoluhráči špatní. Jsou výborní, ale nemáme tolik času se sehrát. Všichni teď sníme o mistrovství světa a je dobře, že tam půjdeme jako outsideři. Aspoň můžeme všechny překvapit," připomněl Messi nevalné výsledky v kvalifikaci, které Argentinu málem stály postup na MS v JAR.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..