Barcelona porazila Bilbao a hodila rukavici Realu

BARCELONA

Fotbalisté Barcelony porazili ve 30. kole španělské ligy Bilbao 4:1, popáté za sebou v domácí soutěži zvítězili a dostali se do čela tabulky o tři body před Real Madrid. Ten má však k dobru nedělní zápas se Santanderem.

Domácí, kteří v úterý přivítají na Nou Campu Arsenal v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů, poslal do vedení ve 27. minutě venezuelský křídelní záložník či obránce Jeffrén Suárez prvním soutěžním gólem za barcelonský A-tým.

Skóre zdvojnásobil pět minut před přestávkou po rychlé akci útočník Bojan Krkič. Devatenáctiletý talent navíc po hodině hry umístěnou střelou do horního růžku přidal další branku. O sedm minut později prostřelil hostujícího brankáře nejlepší střelec Primera División Lionel Messi, který 26. ligovou brankou přerušil svůj čtyřzápasový gólový půst. Čtvrt hodiny před koncem zmírnil debakl baskického týmu záložník Susaeta.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:
Zaragoza - Málaga 2:0 (45. Ponzio, 76. Suazo), FC Barcelona - Bilbao 4:1 (40. a 59. Krkič, 27. Jeffrén, 67. Messi - 76. Susaeta), FC Sevilla - Tenerife 3:0 (22. Kanouté, 44. Fabiano, 88. J. Carlos).