Barcelona díky Messiho hattricku získala španělský Superpohár

BARCELONA

Fotbalisté Barcelony obhájili španělský Superpohár po výhře 4:0 nad Sevillou v domácím odvetném zápase. Hattrickem se na dnešním vítězství podílel Argentinec Lionel Messi.

Lionel Messi z Barcelony se raduje z branky.

Katalánský klub, který v prvním zápase v Seville bez mnoha opor prohrál 1:3, získal Superpohár podeváté v historii a na prvním místě historického žebříčku se osamostatnil před Realem Madrid.

Nejlepší fotbalista světa za loňský rok Messi, který na Nou Campu zaznamenal premiérové soutěžní góly v sezoně, se poprvé prosadil ve 25. minutě. Druhou branku vstřelil třiadvacetiletý útočník minutu před koncem poločasu a hattrick uzavřel v poslední minutě utkání.

Soutěžní debut za Barcelonu si odbyl kanonýr David Villa, který v létě přestoupil za 40 milionů euro z Valencie. Autor pěti branek na světovém šampionátu v JAR odehrál poslední půlhodinu, ale střelecky se zatím v novém působišti neprosadil.