Rubriky:

Španělsko

Mourinho litoval zahozených šancí, z remízy ale drama nedělá

30. srpna 2010 13:42 - MADRID
(Aktualizováno: 30. srpna 2010 13:42)

Trenér José Mourinho nemohl po své soutěžní premiéře na lavičce fotbalistů Realu Madrid slavit, přesto z bezbrankové remízy na půdě Mallorky drama nedělá. Problém byl podle něho hlavně v tom, že jeho svěřenci nedokázali proměňovat šance. "Nedělal bych z toho takové drama. Samozřejmě že bychom byli rádi od začátku před Barcelonou a ne za ní, ale je třeba přihlédnout k tomu, že Barcelona je hotový tým, zatímco my jsme teprve ve fázi výstavby," prohlásil Mourinho na pozápasové tiskové konferenci.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Hlavním důvodem ztráty dvou bodů podle něj byla malá produktivita. "Šancí jsme měli dost, hlavně v závěru, ale hráči to řešili zbrkle. I kvůli tomu, že věděli, že už nezbývá moc času, a chtěli rozhodnout. Pokud chcete vyhrát, tak z šesti šancí musíte alespoň jednu proměnit," řekl úspěšný Portugalec, který v minulé sezoně dovedl Inter Milán ke třem trofejím.

Zklamal především útočník Gonzalo Higuaín, který se v závěru ocitl sám před brankáře Dudu Awatem. Ten ho však vychytal stejně jako další střelce Realu.

S obranou nebyly problémy, chválil trenér

Naopak obrana Realu podle Mourinha odvedla dobrou práci. "S obranou nebyly problémy. Na to, že jsme hodně útočili a nechávali Mallorce dost prostoru na rychlé protiútoky, odvedla obrana velmi dobrou práci," chválil Mourinho, který podle očekávání bude v Realu praktikovat systém 4-2-3-1 s dvěma defenzivními záložníky, hrotovým útočníkem Higuaínem a ofenzivními křídly Di Maríou a Ronaldem.

Mourinho ví, že jeho tým se teprve potřebuje sehrát, ale zároveň nemá moc času. "Teď jsou hráči u reprezentací, pak hned hrajeme s Osasunou a za další dva dny už je tu Liga mistrů a Ajax. Není moc času. Přesto věřím, že ukážeme zlepšení. Když není tým v nejlepší formě, tak musí pozorně bránit a využít každou příležitost. To jsme proti Mallorce nenaplnili, proto jsme ztratili body," dodal Mourinho.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..