Rubriky:

Španělsko

Živě

Ronaldovy laciné herecké etudy mezi rozhodčími známe, říká dánský sudí

15. prosince 2010 10:22 - MADRID

Patří mezi nejlepší fotbalisty na světě, zároveň má však nemalé množství odpůrců. Portugalský útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo totiž velice často simuluje a přihrává fauly na svou osobu. Tohoto nešvaru si však kromě fanoušků po celém světě začali všímat také rozhodčí. Za všechny se o tom do médií zmínil dánský sudí Claus Bo Larsen.

 

Heino Kalis, Reuters

„Vždycky se snaží získat lacino volný přímý kop, zejména v domácích zápasech,“ svěřil se Larsen dánskému Ekstra Bladet. Pětačtyřicetiletý rozhodčí píská na nejvyšší úrovni již čtrnáct let a o Ronaldových snadných pádech na trávník už ví své.

„Před zápasy se bavíme (mezi sudími) o tom, jak rychle se poroučí k zemi. Samozřejmě nesmíme být zaujatí, jen se snažíme být připravení,“ odmítá spekulace o tom, že by snad fauly na portugalskou hvězdu nepískal kvůli Ronaldově pověsti. „Před každým zápasem má čistý štít,“ dodává Larsen.

Cristiano Ronaldo se radujeCristiano Ronaldo na trávníku.foto: ČTK/AP/Arturo Rodriguez

Podle dánského arbitra hraje Ronaldo s rozhodčími soukromou hru. „Někdy, když se mě snaží nachytat, spadne na zem a já mu standardní situaci neodpískám, zasměje se na mě. Protože ví, že nejsem fanouškem jeho herectví,“ vysvětluje Larsen.

Ať už si však fanoušci o Ronaldovi myslí cokoliv, pravdou zůstává, že pětadvacetiletý útočník Bílého baletu patří mezi nejlepší a nejsledovanější fotbalové hráče planety. To potvrzuje i v letošní sezóně, kdy s Realem Madrid, za nějž v letošní sezóně nasázel v Primera Division zatím sedmnáct branek v patnácti zápasech, prohání suverénní Barcelonu. A to i přes debakl, který Real utrpěl v El Clásicu.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..