Ronaldo dvěma góly pomohl Realu Madrid k výhře 4:1

MADRID

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo utnul svůj třízápasový střelecký půst ve španělské lize a v neděli hned dvěma góly pomohl Realu Madrid porazit 4:1 San Sebastian. Svou bilanci v sezoně tak vylepšil na 24 branek v 22 zápasech a v čele tabulky střelců se dotáhl na Lionela Messiho z Barcelony.

Cristiano Ronaldo oslavuje s fanoušky Realu Madrid vstřelenou branku.

Real se v souboji s nováčkem ujal vedení již po osmi minutách, kdy přesně mířil Kaká. Poté začal úřadovat Ronaldo. Nejprve si 18 metrů od branky hodil míč z pravé nohy na levou a střelou k bližší tyči zvýšil. V závěru půle pak přidal druhý gól hlavou po rohovém kopu.

Poslední gól bílého baletu zaznamenala posila Adebayor, který se při třetím startu za Real trefil podruhé.

Královský celek tak po delší době střelecky pookřál, když v předchozích šesti zápasech měl průměr pouze jedné branky na utkání. Stále však na druhém místě tabulky ztrácí sedm bodů na vedoucí Barcelonu. San Sebastian je po šesté porážce z posledních osmi duelů jedenáctý.

Španělsko - 22. kolo
FC Sevilla - Málaga 0:0, Real Madrid - San Sebastian 4:1 (21. a 42. Ronaldo, 8. Kaká, 89. Adebayor - 72. vlastní Arbeloa).