Rubriky:

Španělsko

Mourinho připomíná Hitlera. Oslavovali ho a jak dopadl, rýpl si bývalý šéf Realu

27. května 2011 11:48 - MADRID

Velký poprask způsobil ve Španělsku bývalý prezident Realu Madrid Ramon Calderon, který přirovnal kouče královského klubu Jose Mourinha k Adolfu Hitlerovi. Devětapadesátiletý Calderon, který vedl Real v letech 2006 až 2009, tak reagoval na vyhazov generálního manažera Jorgeho Valdana, jenž se podle spekulací ve španělském tisku musel poroučet kvůli ostrým sporům právě s Mourinhem.

 

Felix Ordonez, Reuters

Real nenaplnil předsezónní cíle, když nedokázal vyhrát ani Ligu mistrů ani španělskou ligu a v obou případech se před něj dostal hlavní rival FC Barcelona. Vítězství v poháru je pro fanoušky ambiciózního klubu jen velmi malou útěchou.

Přesto má trenér Mourinho velký zástup příznivců a jeho pozice v klubu je, zdá se, velmi pevná. A právě do tohoto faktu se Calderon svým komentářem trefoval. “Můžete mít milióny fanoušků, kteří na vás nedají dopustit. Ale Hitler byl také oslavován milióny lidí a pak ho čekal krutý pád,” rozpovídal se v katalánské rozhlasové stanici ONA FM Calderon.

Zároveň si nenechal ujít příležitost, aby se mohl opřít do současného prezidenta Florenitna Pereze a jeho schopností řídit slavný klub.

“Lituji Madrid i Florentina. Včera (při oznámení o Valdanově konci v Realu) jsem měl pocit, že vidím studenta, který neabsolvoval výuku a šel na první zkoušku. Mluvili o tolika různých dysfunkcích, že měli asi mluvit i o dysfunkci erekce. Byl to patetický obrázek. Jakoby mrtvola hledela rakev.” pokračoval Calderon.

“Nesmíme ale schovávat hlavy do písku. Madrid Florentina Pereze vyhrál během jeho funkčního období stejně trofejí jako Betis, Zaragoza a Espanyol,” dodal bývalý prezident.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..