Barcelona porazila Vallecano a doma neinkasovala už 1131 minut

Fotbalisté Barcelony v úterní předehrávce 17. kola španělské ligy přehráli Rayo Vallecano jednoznačně 4:0 a protáhli domácí neporazitelnost v soutěži na 25 zápasů. Navíc už 1131 minut na Nou Campu v lize neinkasovali.

Fotbalisté Barcelony doma neinkasovali už 1131 minut.

Jako poslední dala Barceloně na jejím stadionu gól Almería 9. dubna a od té doby Barcelona doma ztratila body jen za dvě bezbrankové remízy. Dnes nic takového Katalánci nedovolili. Po sobotní porážce s Getafe si nemohli dovolit další ztrátu a snížili náskok vedoucího Realu Madrid na rozdíl tří bodů, ovšem jejich rival má zápas k dobru.

Hlavní zásluhu na výhře měl chilský útočník Alexis Sanchéz, který po půlhodině hry otevřel skóre a ještě do poločasu přidal pojistku po parádní patičce Xaviho. Krátce nato se prosadil i David Villa, který dal teprve druhý gól z posledních devíti zápasů.

V 50. minutě dal výsledku konečnou podobu Lionel Messi, pro něhož to byl šestnáctý zásah v sezoně. V tabulce střelců se dotáhl na Cristiana Ronalda z Realu.