Rubriky:

Španělsko

Doktoři po úspěšné operaci nevyloučili start Davida Villy na ME

19. prosince 2011 22:31 - BARCELONA

Španělský fotbalista David Villa dnes podstoupil úspěšnou operaci zlomeniny holeně, kterou utrpěl minulý čtvrtek během mistrovství světa klubů. Lékaři nevyloučili, že by se kanonýr Barcelony mohl uzdravit do mistrovství Evropy, šance na druhou stranu podle nich nejsou příliš velké.

 

Jan Handrejch, Právo

"David se samozřejmě upíná k finále Ligy mistrů a mistrovství Evropy, což je logické. Šance, že se vrátí v této sezoně na trávník, jsou sice malé, ale nemůžeme je úplně vyloučit," zhodnotil stav španělského mistra světa a Evropy doktor Ramon Cugat, jehož tým zákrok provedl.

Villu už noha pobolívala v květnu, podle lékaře Ricarda Pruny vyšetření v září odhalila únavové zranění. Protože léčení po preventivní operaci by trvalo přibližně stejně dlouho jako hojení po skutečné zlomenině, Villa se rozhodl hrát. Když třicetiletý kanonýr nešťastně došlápl při semifinále MS klubů proti týmu Al-Sádd, noha už zátěž nevydržela.

"Doufáme, že evropský šampionát stihne. Bude to těsné. Věříme, že léčení bude trvat přibližně čtyři až pět měsíců, ale záleží na vývoji. Říkat dnes nějaké přesné datum by byla chyba," řekl Cugat.

Španělská reprezentace bude v červnu v Polsku a na Ukrajině obhajovat titul evropských šampionů. Villa je historicky nejlepším střelcem národního týmu a klíčovou postavou výběru trenéra Vicenta del Bosqueho.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..