Takhle se slaví jubileum! Lionel Messi vstřelil ve svém dvoustém zápase ve španělské fotbalové lize čtyři branky a zařídil Barceloně obrat v duelu s Valencií. Zářil jako už mnohokrát. Žádné bomby, hlavně precizní hledání střelecké pozice, jemná práce...

Barcelonský fotbalový mág Lionel Messi oslavuje čtvrtý gól v síti Valencie.

Lionel Messi řádil proti Valencii

Messi si v tabulce střelců polepšil na 27 branek a na vedoucího Cristiana Ronalda z Realu Madrid mu chybí už jen jediný zásah.

Ale jinak obhájce titulu po domácím vítězství 5:1 ztrácí na madridského rivala dál deset bodů.

Barcelonským se na Nou Campu nepovedl vstup do utkání. V deváté minutě Pablo Piatti zajistil Valencii vedení. Ale netrvalo dlouho. Messi z úhlu prostřelil brankáře Diega Alvese a záhy se střetli znovu. Valencijský gólman Messiho střelu vyrazil, proti další z bezprostřední vzdálenosti ale neměl nárok.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec dovršil hattrick v 76. minutě po dorážce střely střídajícího Tella a ještě byl při chuti. Své představení završil pět minut před koncem. Skvělý náběh, sotva postřehnutelný náznak střely a nakonec lob přes oklamaného gólmana... Na konečných 5:1 uzavřel skóre v nastaveném čase Xavi.