Huesca - Real Madrid 1:2Varane dvěma góly zachránil Realu výhru proti poslední Huesce

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid otočili v 22. kole španělské ligy utkání na hřišti poslední Huescy. Vítězství 2:1 zařídil obhájcům titulu dvěma góly stoper Raphaël Varane. Uzdravený brankář Tomáš Vaclík se po dvou měsících objevil alespoň na lavičce Sevilly při výhře 3:0 nad Getafe.

Real se musel obejít bez zraněného kapitána Sergia Ramose, který se dnes podrobil operaci kolene, a od 48. minuty prohrával po výstavní trefě Javiera Galána. Obrat obstaral svými prvními góly v sezoně Varane. Francouzský stoper nejprve v 55. minutě dorazil hlavou odražený míč od břevna po přímém kopu Karima Benzemy a v 84. minutě byl opět nejdůraznější před brankou po další standardní situaci.

"Bílý balet" částečně napravil domácí porážku s Levante z minulého kola a v neúplné tabulce se dostal na druhé místo sedm bodů za rivala Atlético. Lídr soutěže ale má dva zápasy k dobru.

Klíčový moment utkání Sevilla - Getafe nastal v 54. minutě, kdy byl vyloučen hostující obránce Djene Dakonam. Přesilovku využil v 67. minutě střídající Munir El Haddadi, v závěru přidala pojistku prvním gólem za andaluský klub posila z Bergama Alejandro Gómez a skóre uzavřel Júsuf En-Nesjrí. Sevilla se čtvrtou výhrou v řadě posunula na třetí místo o dva body před Barcelonu, která má nedělní utkání s Betisem k dobru.