Rubriky:

Španělsko

Messi chce být v Barceloně až do fotbalového důchodu

17. března 2012 20:30 - Londýn

Argentinský fotbalista Lionel Messi chce strávit zbytek kariéry v Barceloně. Současný kádr katalánského klubu podle jeho názoru tvoří jeden z nejlepších týmů historie fotbalu.

 

Reuters

"Pravdou je, že mojí představou vždycky bylo zůstat v Barceloně po zbytek kariéry," řekl poslední vítěz ankety Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa v rozhovoru pro Sky Sports. "Člověk nemůže vědět, co se v budoucnu přihodí, ale pokud budu mít možnost rozhodovat sám, zůstanu tady."

Čtyřiadvacetiletý fotbalista prý nikdy neviděl žádný tým hrát lépe než současnou Barcelonu. "Co jsem viděl, tak současná Barcelona je nejlepší, ale skutečně srovnávat nemohu. Hlavně kvůli svému věku jsem neměl příležitost sledovat výborné týmy historie, s kterými jsme srovnáváni. Nevím o nich dost," uvedl.

Rodák z Rosaria doufá, že smlouvu končící po sezoně s Barcelonou prodlouží trenér Pep Guardiola, který má prý na současných výkonech hlavní podíl. "Po svém příchodu nás naučil hrát tímto způsobem. Vysunul mě víc dopředu k brance a dávám víc gólů, což se mi předtím tak pravidelně nedařilo," připustil.

Úřadující španělský mistr, který v probíhající sezoně ale v lize marně stíhá konkurenční Real Madrid, prý pod Guardiolou bere každý zápas jako finále. "Připraví všechno díky svojí vizi. Všemi svými činy dokazuje, že je nejlepší trenér na světě," pochválil jednačtyřicetiletého trenéra.

Messi minulý týden utvořil rekord Ligy mistrů, když nastřílel pět gólů Leverkusenu, a za svůj výkon se dočkal chvály mimo jiné i od útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho. "Jsem vděčný za slova od něj i od dalších. Dělá mi radost, že kolegové od fotbalu mi vyjadřují podporu. A obzvlášť, když to přichází od hráče Rooneyho kalibru," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..