Barcelona - Granada 5:3Messi se díky hattricku proti Granadě stal nejlepším střelcem Barcelony

Barcelona

Argentinec Lionel Messi se díky úternímu hattricku Granadě stal nejlepším střelcem Barcelony v historii a pomohl svému týmu ve 29. kole španělské ligy k vítězství 5:3. Katalánský velkoklub stáhl náskok vedoucího Realu Madrid na pět bodů, lídr má však středeční zápas ve Villarrealu k dobru.

Lionel Messi přispěl k ligové výhře Barcelony nad Granadou hattrickem.

Nejlepší fotbalista světa Messi překonal rekord Césara Rodrígueze ze 40. a 50. let minulého století a nyní má na kontě 234 gólů v soutěžních utkáních v dresu Barcy. Původně se mělo zato, že čtyřiadvacetiletý Argentinec má k historickému maximu dál, nicméně po důkladném prozkoumání Rodríguezovy bilance mu klub ve spolupráci s listem La Vanguardia zpětně tři branky odebral.

Messimu tak před dnešním duelem chyběla k vyrovnání rekordu jen jedna branka, kterou vstřelil už v 17. minutě. Krásným volejem o tyč zvýšil už na 2:0, neboť ve čtvrté minutě otevřel skóre Xavi a zdálo se, že si favorit jde za bezproblémovou výhrou.

Hosté však dvěma brankami během sedmi minut ve druhém poločase srovnali a usilovali minimálně o zisk bodu. V 67. minutě však podruhé udeřil Messi, poté co si naběhl do volného prostoru na přihrávku Daniho Alvese, jenž několik minut předtím faulem zavinil penaltu, z níž Granada vyrovnala. Messi elegantně přehodil hostujícího gólmana a definitivně vstoupil do historie.

Tím se však dnešní účet argentinského fenoména neuzavřel. Po čtvrté brance Tella zkompletoval Messi hattrick a vstřelil už svůj 53. gól v sezóně. Do vyložené šance ho poslal opět Brazilec Dani Alves, jenž ale zápas nedohrál, protože v závěru zapříčinil tentokrát rukou další penaltu a byl vyloučen. Siqueira druhým proměněným pokutovým kopem v zápase upravil skóre na 5:3 pro domácí.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:
Pamplona - Getafe 0:0
FC Barcelona - Granada 5:3 (17., 67. a 86. Messi, 4. Xavi, 81. Tello - 61. a 89. Siqueira obě z pen., 54. Mainz).