Valencie může po debaklu s Espaňolem přijít o třetí místo

Fotbalisté Valencie mohou znovu přijít o třetí místo v tabulce španělské ligy. Po nedělní prohře 0:4 na hřišti Espaňolu Barcelona se před svěřence Unaie Emeryho může dostat Málaga, pokud potvrdí roli favorita v odpoledním duelu se San Sebastianem.

Kalu Uche (vpravo) byl posledním střelcem domácích. Na snímku v souboji s Ricardem Costou z Valencie.

Barcelonský celek v neděli rozhodl zápas během čtyř minut v první půli, kdy se prosadil Cristian Gómez a ranou z dálky Joan Verdú. Ve druhém poločase pak díky velké chybě v rozehrávce brankáře Guaity, hrdiny nedávného zápasu Valencie s Realem Madrid, dal gól po dvou minutách na trávníku Álvaro Vázquez. Posledním střelcem domácích byl Uche.

Valencie prohrála v tomto ročníku o čtyři góly již podruhé, debakl 1:5 utrpěla v únoru shodou okolností také v katalánské metropoli na Nou Campu. V domácí soutěži zvítězila v jediném z posledních šesti duelů, stejnou bilanci má díky dnešním třem bodům i Espaňol.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:
Espaňol Barcelona - Valencie 4:0 (26. Cristian Gómez, 30. Verdú, 58. Vázquez, 80. Uche).
Betis Sevilla - Pamplona 1:0 (33. Castro)
Málaga - San Sebastian 1:1 (19. Isco - 49. Xabi Prieto),
Villarreal - Santander 1:1 (46. Pérez - 90.+4 Acosta),
Zaragoza - Granada 1:0 (6. Dujmovič)
Bilbao - Mallorca 1:0 (13. Llorente)