San Sebastian - Santander 3:0 Santander po deseti sezónách opouští španělskou ligu

Madrid

Fotbalisté Racingu Santander po deseti sezónách opouštějí španělskou ligu. Po porážce 0:2 se San Sebastianem jsou prvním jistým sestupujícím, protože na sedmnáctý Villarreal ztrácejí tři kola před koncem nedostižných jedenáct bodů.

Santander poslaly definitivně do druhé ligy dvě branky záložníka Griezmanna a jeden zásah Agirretxeho. Jediný tým z Kantábrie, který si dosud zahrál španělskou nejvyšší soutěž, byl v první lize od sezony 2002/03. Nejvíce se mu dařilo před čtyřmi lety, kdy skončil šestý a v závěrečném ročníku Poháru UEFA si v soutěži odbyl premiéru.

O setrvání v soutěži naopak zabojoval Gijón, který zdolal Espaňol Barcelona 3:0. Zásluhou tří branek ze druhého poločasu ztrácí na Villarreal tři body.

Levante zdolalo Granadu 3:1 a v tabulce se díky lepšímu skóre dostalo na čtvrté místo před Málagu. Hned v první minutě druhé půle dostal valencijský tým do vedení Koné a překvapení sezony pak dokázalo zásluhou Xaviho Torrese zareagovat i na vyrovnání Ighala. Poslední branku vstřelil Valdo.

Málagu v neděli čeká klíčové utkání s Valencií, které by mohlo ještě víc zamotat boj o přímý postup do Ligy mistrů ze třetí příčky.