Barcelona - Valencie 1:0Barcelona porazila Valencii a zůstala stoprocentní

Madrid

Fotbalisté Barcelony v neděli porazili ve třetím kole španělské ligy 1:0 Valencii a jako poslední tým zůstávají stoprocentní se ziskem devíti bodů. Katalánce udržel v čele tabulky gólem z 23. minuty brazilský obránce Adriano.

Barcelona ve středu ztratila španělský Superpohár s rivalem Realem Madrid, jenž dnes vyhrál 3:0 nad Granadou a zaznamenal první ligovou výhru v sezóně. Na Barcelonu ztrácejí mistři pět bodů.

Realu, který v prvních dvou kolech získal pouhý bod, pomohl ukončit nejhorší start do ligové sezony po 39 letech dvěma góly Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr se dostal na metu 150 branek ve 149. duelu za Real ve všech soutěžích, ale své první trefy v ligovém ročníku neslavil.

"Jsem trochu smutný. Když nedávám góly, nejsem šťastný," uvedl Ronaldo, jenž trochu tajemně dodal, že byl nespokojen "z profesionálních důvodů s lidmi v klubu".

Ronaldo odešel z trávníku v 64. minutě s bolavou levou nohou po zákroku obránce Gomeze, jenž si za to vysloužil druhou žlutou kartu. Přesilovku využil ke vstřelení třetí branky Gonzalo Higuaín, jenž portugalskou hvězdu vystřídal.

Fotbalisté Bilbaa, první domácí soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, dnes získali první body do tabulky. Nováčka Real Valladolid na domácím hřišti porazili 2:0.

Athletic měl po dvou kolech skóre 3:9 a ani dnes dlouho nemohl najít recept na obranu soupeře, který neinkasoval zatím ani jednou. To se ale změnilo v rozmezí 69. a 75. minuty, kdy se nejprve prosadil útočník Aritz Aduriz a poté i střelou do horního růžku Markel Susaeta.

Trenér Marcelo Bielsa nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Gurpegui, Ekiza, Pérez (87. San José) - Iturraspe (46. De Galarreta), De Marcos - Susaeta, Muniain (89. Toquero), López - Aduriz.

Fotbalisté Vallecana uhráli doma remízu 0:0 se Sevillou, přestože soupeř zahrával dvě penalty. Z prvního pokutového kopu v 8. minutě trefil tyč Álvaro Negredo, při pokusu Ivana Rakitiče v 69. minutě nemusel ani zasahovat náhradní brankář Dani Giménez, který mezi tyčemi nahradil Rubéna, vyloučeného za penaltový faul.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo
Vallecano - FC Sevilla 0:0
Bilbao - Valladolid 2:0 (69. Aduriz, 75. Susaeta)
Levante - Espaňol Barcelona 3:2 (54. Juanlu, 56. Lell, 90.+5 Rodríguez - 21. Longo, 25. Tejera)
Real Madrid - Granada 3:0 (26. a 54. Cristiano Ronaldo, 76. Higuaín)
FC Barcelona - Valencie 1:0 (23. Adriano)