Rubriky:

Španělsko

Mourinho seřval "Bílý balet", po půli chtěl vyměnit sedm hráčů

16. září 2012 11:19 - Madrid

Hned sedm hráčů Realu měl chuť vyměnit kouč Jose Mourinho v poločase utkání se Sevillou (0:1). Tak moc byl nespokojený se hrou svých svěřenců. Po zápase je pořádně seřval a vyčetl jim, že se vůbec nesoustředí na hru. Od začátku sezóny jsme hráli dobře jen ve španělském Superpoháru. Nikde jinde," uvedl naštvaný trenér, kterého víc než nedostatek bodů, trápí fakt, že "Bílý balet" nehraje jako tým.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Se ziskem čtyř bodů je Real až desátém místě v tabulce a na vedoucího rivala Barcelonu po čtyřech kolech ztrácejí už osm bodů.

Mourinhův tým  zahájil ligu domácí remízou s Valencií, překvapivou prohrou 1:2 v Getafe a po výhře nad Barcelonou v Superpoháru porazil 3:0 Granadu. Poté se o pozdvižení postarala největší hvězda týmu Cristiano Ronaldo, který bez upřesnění důvodu prohlásil, že je klubu nespokojený.

Média okamžitě začala spekulovat proč. Podle některých se nejdražší hráč světa cítí v týmu nedoceněný, podle jiných si pouze chtěl vynutit lepší smlouvu. Mourinho však odmítá, že by se aféra na výkonech Realu podepsala. "Spekulace z posledních týdnů na to vliv neměly," prohlásil. "Nemyslím, že by zápas v Seville byl v něčem jiný než utkání s Getafe a Granadou. Podle mě nám chybí týmový duch," uvedl.

"Většina hráčů hraje nekoncentrovaně a bez nasazení, fotbal pro ně není priorita. A když máte v týmu lidi, kteří se nesnaží, tak je to velmi těžké. Ale chybu beru na sebe, protože já jsem trenér," řekl Mourinho. "O přestávce v zápase se Sevillou jsem vystřídal jen dva hráče (Mesuta Özila a Ángela di Maríu), ale chtěl jsem jich vyměnit sedm," uvedl.

Sevilla nám nastavila zrcadlo

Podle Mourinha nastavil výkon Sevilly jeho hráčům zrcadlo. "Sevilla bojovala, jako by pro ni byl každý míč ten poslední v životě. Byla dokonale agresivní ve všech směrech. Můj tým takhle hrál proti Barceloně a v žádném zápase to pak nezopakoval," uvedl. "Gratuluji Seville, vítězství si bez nejmenších pochyb zasloužila. My jsme naopak dostali takovou odměnu, která odpovídala našemu špatnému výkonu," prohlásil.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..