Valladolid - Espaňol 1:1

Espaňol opět nevyhrál, na výhru čeká už od dubna

6. října 2012 17:59 - Madrid
(Aktualizováno: 7. října 2012 00:29)

Fotbalisté Espaňolu ztratili vedení nad Valladolidem a s nováčkem španělské Primera División remizovali 1:1. V soutěži tak i po sedmém kole zůstávají jako jediní bez výhry a na tříbodový zisk v soutěžním utkání čekají již od dubna.

Andres Kudacki, ČTK/AP

Na hřišti Valladolidu ztížilo barcelonskému týmu cestu za triumfem vyloučení Álvareze za dvě žluté karty v rychlém sledu v závěru první půle. V 70. minutě ale rozhodčí odpískal penaltu za sporný faul Rukaviny a Verdú poslal Espaňol do vedení.

Osm minut před koncem však srovnal na konečných 1:1 hlavičkou Óscar, rozhodující branka hostů pak neplatila kvůli chybně mávanému ofsajdu. Espaňol dál může strašit fakt, že posledních deset týmů, které španělskou ligu odstartovaly podobně špatně, sestoupilo.

Vallecano utnulo sérii tří porážek

Rayo Vallecano si poradilo 2:1 s La Coruňou a protrhlo sérii tří porážek. Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení už v první půlhodině díky Pitimu a Carlosovi, a tak je už o výhru nepřipravila ani úspěšná penalta Pizziho těsně před přestávkou.

Zaragoza hrála doma proti Getafe už od deváté minuty bez vyloučeného Romarice, rozhodující červená karta Realu ale přišla až po hodině hry. Sudí poslal do kabin Gonzáleze za faul v pokutovém území a z penalty vstřelil jedinou branku záložník Getafe Castro. I hosté nakonec přišli o vyloučeného Barradu, vedení 1:0 ale uhájili.