R. Sociedad - Atlético 0:1Falcao se trefil v poslední minutě a Atlético dostihlo Barcelonu

Barcelona

Fotbalisté Atlétika Madrid vyhráli v osmém kole španělské ligy na hřišti San Sebastianu 1:0 díky gólu Radamela Falcaa z poslední minuty zápasu. Vedoucí tým skupiny B Evropské ligy, do které patří i Viktoria Plzeň, tak v domácí soutěži drží krok s vedoucí Barcelonou. Oba celky mají 22 bodů.

Kolumbijský snajpr Radamel Falcao znovu vystřelil Atlétiku Madrid výhru.

Atlético dosud ani jednou v sezóně nevyšlo gólově naprázdno, ale dnes proti Realu Sociedad na podmáčeném terénu dlouho nemohlo brankáře Zubikaraie překonat. Nejblíže úspěchu byl v 61. minutě Falcao, ale jeho dorážka se mezi tyče nevešla.

Kolumbijský kanonýr rozhodl až ze standardní situace v poslední minutě duelu. Zaznamenal tak svou už devátou branku v ročníku a dostihl na druhém místě střelecké tabulky Ronalda z Realu Madrid. Na Messiho z Barcelony oba ztrácejí dva góly.

Trenér Diego Simeone, jehož tým nyní v Evropské lize čekají dva duely s portugalskou Coimbrou, nasadil sestavu: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luis - Mario Suárez, Gabi - Adrián (86. Diego Costa), Raúl García (61. Cristian Rodríguez), Koke (81. Emre) - Falcao.

Fotbalisté Espaňolu Barcelona porazili brankou z nastavení Vallecano 3:2. V lize vyhráli poprvé od dubna a opustili poslední místo.

Espaňol stejně jako v předchozím kole na hřišti Valladolidu přišel o vedení. Dvěma góly sice odpověděl na trefu záložníka Carrilha středopolař Verdú, který byl jediným střelcem i v minulém duelu, ale Carrilho půl hodiny před koncem vyrovnal.

Vzápětí Rayo oslabil po druhé žluté kartě Labaka. Přesilovku využil až v nastavení hlavičkou střídající Stuani a ukončil dvanáctizápasovou šňůru neúspěchů svého týmu.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:
Getafe - Levante 0:1 (87. Míchel),
Espaňol Barcelona - Vallecano 3:2 (37. a 48. Verdú, 90.+2 Stuani - 11. a 63. Carrilho),
Granada - Zaragoza 1:2 (77. El Arábí - 3. Postiga, 27. Víctor Rodríguez),
Pamplona - Betis Sevilla 0:0,
San Sebastian - Atlético Madrid 0:1 (90. Falcao).