Vallecano - Barcelona 0:5Barcelona zostudila Vallecano pětigólovým výpraskem, dvakrát se trefil Messi

Vallecano

Fotbalisté Barcelony pokračují ve španělské lize v suverénních výkonech, i ve svém devátém utkání této sezóny totiž nenašli přemožitele. Katalánský celek uštědřil v sobotním zápase 9. kola Vallecanu na jeho hřišti pětigólový debakl, dvakrát se mezi střelce zapsal argentinský útočník Lionel Messi. Barcelona má po neúplném kole náskok tří bodů na druhé Atlético Madrid.

David Villa slaví svou trefu do sítě Raya Vallecano.

Katalánští favorité se prvního gólu na hřišti madridského celku dočkali po dvaceti minutách hry. Fábregas našel mezi obránci Villu a nejlepší střelec v historii španělské reprezentace neměl problém překonat někdejšího barcelonského brankáře Rubéna.

Hosté zvýšili tři minuty po přestávce, když Montoyovu přihrávku zužitkoval přesnou střelou Messi. Jasně dominující Barcelona si nechala tři branky až na závěr. V 79. minutě zakončil Albovu akci Xavi a hned minutu po něm přidal čtvrtý zásah Fábregas, který z voleje trefil pas Pedra.

V předposlední minutě pak přidal po kličce brankáři svůj druhý gól Messi. Vedoucí ligový střelec se trefil potřinácté v sezóně a svěřenci trenéra Tita Vilanovy si připsali osmou ligovou výhru z devíti zápasů.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:
Espaňol Barcelona - Málaga 0:0
Betis Sevilla - Valencie 1:0 (9. Sevilla)
Vigo - La Coruňa 1:1 (8. Bermejo - 29. Domínguez)
Vallecano - FC Barcelona 0:5 (48. a 89. Messi, 20. Villa, 79. Xavi, 80. Fábregas).