Mallorca - Real Madrid 0:5Atlético Madrid zdolalo Osasunu a drží se na čele tabulky s Barcelonou, Real si zastřílel

Bilbao

Fotbalisté Atlétika Madrid pokračují ve španělské lize ve stíhání první Barcelony. Díky vítězství 3:1 nad Pamplonou zůstává soupeř Plzně ze základní skupiny Evropské ligy v domácí soutěži bez porážky a po devíti kolech má 25 bodů, stejně jako katalánský lídr tabulky. Real Madrid napravuje nevydařený vstup do sezóny a díky jasné výhře na Mallorce 5:0 má na čtvrtém místě tabulky stále osmibodovou ztrátu na vedoucí duo.

Kolumbijský útočník Radamel Falcao (vpravo) z Atlétika Madrid znovu skóroval.

Poslední branku "Bílého baletu" vstřelil Callejón, o předchozí se spravedlivě podělili Higuaín a Ronaldo, který díky tomu s 11 zásahy o gól předčil v tabulce střelců Falcaa. Na vedoucího Messiho z Barcelony mu chybí dvě trefy.

Atlético domácí zápas s Osasunou rozhodlo po půlhodině hry během vydařené pětiminutovky. Prosadil se nejdřív hlavičkou po standardní situaci Miranda a poté po centru Raúl García. Hosté sice zásluhou Lamaha z dálky snížili, klidný závěr ale zajistil Atlétiku desátou brankou v sezóně kanonýr Falcao.

Trenér Simeone, jehož tým zažívá nejdelší vítěznou sérii od roku 1992 a neprohrál již od dubna, nasadil sestavu: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luis - Mario Suárez, Gabi - Raúl García (61. Turan), Emre (56. Adrián), Cristian Rodríguez (78. Tiago) - Falcao.

Soupeř Sparty Athletic Bilbao se naopak trápí a po prohře 1:2 s Getafe má jen osm bodů. Finalista minulého ročníku Evropské ligy Bilbao na stadiónu San Mamés, kam Sparta zavítá v posledním kole základních skupin 6. prosince, prohrával už od 11. minuty, kdy se trefil Juan Rodríguez. V 57. minutě poslal hosty z Madridu do dvoubrankového náskoku Álvaro. Bilbao snížilo až ve čtvrté minutě nastavení, kdy skóroval San José.

Trenér Bielsa nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Gurpegi (14. San José), Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe (58. Llorente), De Marcos - Susaeta, Ibai Gómez, Muniain (74. Isma López) - Aduriz.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:
Zaragoza - FC Sevilla 2:1 (36. Postiga, 45. Sapunaru - 70. Medel)
Levante - Granada 3:1 (12. a 60. Martins, 73. Rios - 84. El Arábí)
Bilbao - Getafe 1:2 (90.+4 San José - 11. Juan Rodríguez, 57. Álvaro)
Atlético Madrid - Pamplona 3:1 (31. Miranda, 35. Raúl García, 73. Falcao - 43. Lamah)
Mallorca - Real Madrid 0:5 (8. a 70. Higuaín, 22. a 73. Ronaldo, 90. Callejón)