Barcelona - Zaragoza 3:1VIDEO: Suverénní Barcelonu nezastavila ani Zaragoza. Messi opět zářil

Ani fotbalisté Zaragozy nezastavili Barcelonu a jejího hlavního školitele Lionela Messiho. Ten se na vítězství katalánského klubu 3:1 podílel dvěma góly a Barca tak vyhrála jedenáctý z dosavadních dvanácti zápasů v soutěži. V čele tabulky navýšili svůj náskok na šest bodů, druhé Atlético Madrid ale ještě čeká nedělní zápas v Granadě. Jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy Athletic Bilbao utrpěl na hřišti Realu Madrid debakl 1:5.

Messi zase vyučoval.

Největší zásluhu na výhře Katalánců měl nejlepší kanonýr španělské ligy Lionel Messi, který dvěma trefami navýšil svůj střelecký účet na sedmnáct branek. Argentinec navíc připravil i poslední branku svého týmu.

Messi otevřel skóre zápasu v 16. minutě po klasické kombinační akci Barcelony, na vyrovnání Montaňése díky jeho zpětné přihrávce brzy odpověděl Song prvním zásahem od příchodu z Arsenalu. Po přestávce Messi mířil z dálky přesně k tyči. Na absolutního rekordmana v počtu branek nastřílených během kalendářního roku Němce Gerda Müllera (85) mu chybí sedm gólů.

Radost z návratu Puyola

Dalším důvodem k radosti byl pro fanoušky na Nou Campu návrat kapitána Puyola do sestavy. Důrazný stoper si zahrál poprvé od 2. října, kdy si při vítězném utkání Ligy mistrů na hřišti Benfiky Lisabon (2:0) vykloubil levý loket.

Obhájce titulu Real rozhodl o vítězství nad Bilbaem na domácím hřišti už během prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Benzema a jednu branku přidal Ramos. Následně snížil Ibai Gómez, jednalo se však nakonec jen o čestný úspěch.

V debakl proměnili po poločase výsledek dalšími úspěšnými střelami němečtí reprezentanti Özil a Khedira. Real si pojistil třetí příčku v tabulce, na městského rivala Atlético mu schází dva body, na vedoucí Barcelonu osm.

Trenér Marcelo Bielsa, jehož svěřenci přivítají Spartu v posledním kole základních skupin 6. prosince, nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Ekiza, San José, Aurtenetxe - Iturraspe, Gurpegi (78. Castillo) - Susaeta, Muniain (46. Llorente), Ibai Gómez - Aduriz (66. Toquero).

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:
Pamplona - Málaga 0:0, Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (16. Viera, 89. Soldado z pen. - 31. Longo), FC Barcelona - Zaragoza 3:1 (16. a 60. Messi, 28. Song - 24. Montaňés), Real Madrid - Bilbao 5:1 (12. a 32. Benzema, 30. Ramos, 55. Özil, 72. Khedira - 41. Ibai Gómez).