Real Betis - Real Madrid 1:0Real nedal ani gól a senzačně podlehl Betisu. Zaváhání madridského celku může využít Barcelona

Sevilla

Fotbalisté Realu Madrid prohráli v sobotním zápase na hřišti Betisu Sevilla 0:1 a poprvé od poloviny září nedali v La lize ani gól. Svěřenci Josého Mourinha zůstávají v tabulce Primera División na třetím místě, avšak vedoucí Barcelona může v neděli navýšit svůj náskok už na jedenáct bodů.

Zklamaný Cristiano Ronaldo.

„Bílý" balet neměl šťastný vstup do zápasu a už v 17. minutě poprvé inkasoval. Tvrdou střelou namířenou přesně k tyči se prosadil domácí špílmachr Benat Etxebarria a zadělal na senzační výsledek. Hráči Betisu se poté stáhli do defenzivy a dobře bránili, favorizovaní hosté se dlouho hledali ve finální fázi, kde se nedokázali prosadit největší hvězda Ronaldo ani útočník Benzema.

V závěrečných minutách zápasu měl Real drtivý nápor, ale vyrovnávacího gólu se proti obětavě hrajícím fotbalistům Betisu nedočkal. Svěřenci kouče Mourinha po předchozích pěti ligových výhrách v řadě nedali ani gól a promarnili šanci stáhnout osmibodový náskok vedoucí Barcelony.

Katalánský tým má ještě k dobru nedělní zápas na hřišti Levante, náskok na svého městského rivala může navýšit také druhé Atlético Madrid, které čeká domácí zápas proti Seville.

Na čtvrté místo se posunula Málaga, která doma čtyřmi góly rozstřílela Valencii. Hosté sice dlouho drželi naději na bodový zisk, ale ta se rozplynula v závěrečné čtvrthodině utkání, v které Málaga třikrát skórovala. "Netopýrům" patří v tabulce až desátá pozice.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:
Vallecano - Mallorca 2:0 (87. Carrilho, 90. Delibašič)
Valladolid - Granada 1:0 (63. Manucho)
Málaga - Valencie 4:0 (8. Portillo Soler, 75. Saviola, 81. Santa Cruz, 90+1. Isco)
Betis Sevilla - Real Madrid 1:0 (17. Etxebarria)