Rubriky:

Španělsko

Musíte být stejně srdnatí jako Radek Štěpánek, apeloval Mourinho po prohře na Ronalda a spol.

25. listopadu 2012 09:32 - Madrid

Po sobotní porážce s Betisem Sevilla ztrácí úřadující mistr Real Madrid na ligového lídra Barcelonu už osm bodů. Trenér José Mourinho se do svých hráčů opřel a v žádném případě za prohraný zápas nepřijímal omluvu, že hráči nastoupili i ve středu. Jako argument proti únavě mu posloužil heroický výkon Radka Štěpánka, který hrál ve finále Davisova poháru tři dny po sobě a nakonec získal rozhodující bod nad favoritem Almagrem. „Když se cítíš unavenější než obvykle, musíš využít psychické odolnosti, ctižádosti..." hustil do svých hráčů portugalský kouč.

 

Phil Noble, Reuters

Třetí tým španělské ligy ve 13. ligovém kole podlehl na hřišti Betisu 0:1 a ztrácí osm bodů na vedoucí Barcelonu, která má navíc k dobru dnešní utkání na půdě valencijského klubu Levante. Mourinhovi u hráčů chyběla bojovnost, která by podle něj měla vyvážit zjevnou únavu po středeční remíze v Lize mistrů s Manchesterem City.

„Když se cítíš unavenější než obvykle, musíš využít jiných předností jako jsou psychická odolnost, ctižádost, překonání sebe sama," citovala charismatického Portugalce agentura AFP.

Jako příklad takového přístupu Mourinho uvedl Štěpánka, jenž minulý víkend v dramatickém vyvrcholení finále Davis Cupu mezi českými tenisty a Španělskem vybojoval rozhodující bod proti papírově silnějšímu Nicolási Almagrovi.

Netvrďte mi, že jste unavení

„Jestliže čtyřiatřicetiletý sportovec jako je Štěpánek dokáže hrát tři dny po sobě, když se dře pro vítězství svého týmu, tak mi neříkejte, že hráči ve věku 25 nebo 26 let nemohou hrát ve středu a v sobotu," argumentoval portugalský kouč na tiskové konferenci po zápase v Seville.

Zároveň uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. Ohledně vytoužené obhajoby titulu Mourinho poznamenal, že není „ani příliš pesimistický, ani příliš optimistický".

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..