Levante - Barcelona 0:4Barcelona rozstřílela Levante a míří do trháku, nad Realem má už jedenáctibodový náskok

Madrid

Fotbalisté Barcelony drží ve španělské lize i po 13. kole neporazitelnost. Katalánský celek rozdrtil Levante na jeho hřišti a po hladké výhře 4:0 zvýšil svůj náskok v čele tabulky na tři body před druhým Atlétikem Madrid, které doma stejným poměrem porazilo Sevillu. Barcelona už má jedenáctibodový náskok na svého největšího rivala a obhájce titulu Real, který v sobotu prohrál 0:1 na půdě Betisu Sevilla.

Lionel Messi byl v zápase na hřišti Levante opět k nezastavení.

Levante drželo s favoritem krok jen v prvním poločase, který skončil bez gólů. Nástup do druhé půle však měli Katalánci famózní - v 47. a 52. minutě se trefil argentinský kanonýr Messi a chvíli po něm přidali další góly ještě Iniesta s Fábregasem. Messi vstřelil v letošní sezóně španělské La Ligy už 19 gólů a suverénně kraluje tabulce střelců. Druhý Cristiano Ronaldo má na svém kontě dvanáct tref.

Utkání Atlétika se Sevillou rozhodla v Madridu 21. minuta. Rozhodčí vyloučil za faul v pokutovém území Fazia a svůj jedenáctý gól v sezóně přidal z penalty kolumbijský kanonýr Falcao. Těsně před přestávkou pak poslal míč za vlastního brankáře Spahič a na 3:0 zvýšil vzápětí Koke.

Poslední branku přidal v nastavení druhé půle stoper Miranda. Sevilla dostala v posledních dvou zápasech devět branek, utkání navíc dohrávala po vyloučení Rakitiče v devíti. Rozhodčí ukázal červenou kartu za protesty ještě Lunovi, i když ten v té době seděl jen na lavičce náhradníků.

Trenér Diego Simeone, jehož hráči pokračují v rekordním vstupu do soutěže a vyhráli již jedenácté ze třinácti utkání, nasadil sestavu: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luis - Koke (77. Raúl García), Tiago, Gabi (73. Emre), Turan - Falcao, Diego Costa (65. Cristian Rodríguez).

Trenér Bilbaa Marcelo Bielsa dal poprvé v ročníku v základní sestavě příležitost útočníkovi Llorentemu, který nechce prodloužit smlouvu, končící po této sezóně. Nejlepší střelec týmu z minulého ročníku se ale neprosadil, jedinou branku domácích dal ve 24. minutě De Marcos. V 52. minutě však srovnal na konečných 1:1 Aguilar. Athletic nastoupil v sestavě: Iraizoz - Iraola, Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe (70. Ibai Gómez) - De Marcos, Iturraspe, Ander - Susaeta, Llorente, Muniain.

Sparta sehraje závěrečné šesté kolo Evropské ligy v Bilbau 6. prosince, kdy se rovněž utká Plzeň doma s obhájcem titulu Atlétikem Madrid. Oba čeští zástupci si již zajistili účast v jarní části soutěže.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:
Espaňol Barcelona - Getafe 0:2 (17. Pedro León, 90.+1 Mané)
Bilbao - La Coruňa 1:1 (24. De Marcos - 52. Aguilar)
Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (22. Falcao z pen., 40. vlastní Spahič, 44. Koke, 90.+2 Miranda).
Levante - Barcelona 0:4 (47. a 52. Messi, 57. Iniesta, 63. Fábregas).