Real dvakrát prohrával s Valladolidem, díky Özilovi ale vyhrál

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize dvakrát prohrávali na hřišti nováčka z Valladolidu, utkání ale nakonec vyhráli 3:2. V tabulce se přiblížili první Barceloně a druhému Atlétiku Madrid, oba rivaly však duely 15. kola čekají až v neděli.

Fotbalisté Realu Madrid gratulují Mesutu Özilovi (druhý zprava) k brance.

Valladolid přivítal na svém stadiónu Real po dvou letech strávených ve druhé lize a obhájce titulu brzy zaskočil. V sedmé minutě se po rohovém kopu dostal v pokutovém území k míči Manucho a otevřel skóre. Za pět minut sice srovnal Benzema, ale ve 22. minutě poslal po dalším rohu Manucho pro změnu hlavičkou outsidera znovu do vedení.

O obrat skóre ve prospěch favorita se postaral německý záložník Özil. Ten nejprve v poslední minutě prvního poločasu srovnal po parádní kombinaci s Benzemou, v 72. minutě pak přesným přímým kopem překlopil definitivně skóre na stranu Realu.

Na čtvrté místo se dostala Málaga, která zdolala Granadu 4:0. Osmifinalista Ligy mistrů tak částečně napravil poslední vystoupení z domácí soutěže, z předchozích pěti utkání totiž Málaga třikrát prohrála a jen jednou naplno bodovala.