Rubriky:

Španělsko

Deset miliónů eur z Bayernu trumflo dvojnásobek od Abramoviče. Guardiola podle agenta peníze neřešil

17. ledna 2013 12:48 - Barcelona/Praha

Ani Guardiolův přítel a jeho bývalý podřízený Tito Vilanova neměl do poslední chvíle tušení, komu se Pep upíše. „Skutečně jsem žádnou důvěrnou informaci neměl. On mi nic neřekl, já se nevyptával. Dokonce si myslím, že v jeho dohodě s Bayernem byla klauzule o mlčenlivosti,“ rozpovídal se trenér Barcelony Vilanova poté, co jeho tým v prvním čtvrtfinále španělského Královského poháru doma překvapivě jen remizoval s Málagou. Guardiolův úpis byl v tu chvíli pro fotbalové Španělsko pochopitelně daleko větší senzací než remíza dvou osmifinalistů Ligy mistrů.

 

Albert Gea, Reuters

Španělsko je z Guardiolova rozhodnutí v šoku. Fotbalová Anglie v ještě větším, protože stále nemůže pochopit, že nejúspěšnější trenér v historii Barcelony odmítl nabídky z ostrovů. Po jeho poselství k 150. výročí založení anglické Fotbalové asociace měli všichni za téměř jisté, že se některému z klubů velké čtyřky upíše. Jenže Pep se nenechal zlákat ani opakovanou nabídkou majitele Chelsea Abramoviče, který mu sliboval údajně roční plat 22 miliónů eur, ani eminentní zájem Manchesteru City či námluvy Manchesteru United. Vybral si mnichovský Bayern...

Finance roli nehrály, opakoval agent

„Finance nehrály rozhodující roli. Mezi nabídkami samozřejmě figurovaly kluby, které nabízely víc peněz. A těch nabídek byla řada - některé konkrétní, jiné obecné," prozradil Guardiolův manažer Josep Maria Orobitg. „Pep si vybral Bayern, protože mnichovskou nabídku považoval za nejlepší."

Podle informací, které se zatím dostaly na světlo světa, bude extrenér Barcelony vydělávat v Mnichově kolem deseti miliónů eur ročně a stane se nejlépe placeným trenérem v historii klubu. A to všechno proto, že na platu Guardioly bude participovat firma Adidas zvláštní sponzorskou smlouvou.

První kontakty mezi Bayernem a Guardiolou proběhly už loni v létě. Sportovní ředitel mnichovského klubu Christian Nerlinger oslovil Guardiolova bratra Pereho, ale sám Pepe nabídku zdvořile odmítl. Bayernu nakonec kývnul těsně před Vánoci na newyorském Manhattanu, kde si užívá roční volno s rodinou.

Vilanova: Pep se nikdy nerozhodl špatně

„Guardiola nikdy neudělal špatné rozhodnutí," potvrdil současný trenér Barcelony Vilanova, že jeho bývalý šéf měl k úpisu pod tříletou smlouvou s Bayernem určitě důvody, které vyhodnocoval a zvažoval. Ty nakonec rozhodly víc než peníze, které mu nabízely jinde.

„Klubová infrastruktura, německá pracovitost,  tradice, ambice Bayernu, to vše Pep určitě zvažoval a tyto čtyři důvody podle mého v jeho rozhodování sehrály rozhodující roli," míní Vilanova. „Jsem potěšen, že se vrací k fotbalu a ujme se jednoho z evropských klubových obrů. Je to dobré nejen pro Bayern, ale pro celý německý fotbal."

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..