R. Sociedad - Barcelona 3:2Barcelona prohospodařila dvougólový náskok a poprvé v sezóně poznala hořkost porážky

San Sebastian

Fotbalisté Barcelony se v sobotním utkání 20. kola španělské La Ligy dočkali první porážky v sezóně. Katalánci neudrželi nadějný dvoubrankový náskok na půdě San Sebastianu a nakonec prohráli 2:3. Barcelona dohrávala zápas bez vyloučeného stopera Gerarda Piquého, alespoň o bod pak přišla v nastaveném čase, kdy se trefil střídající domácí útočník Agirretxe.

Lionel Messi z Barcelony skóruje proti San Sebastianu.

Katalánský tým vstoupil do zápasu aktivně a svému soupeři toho na hřišti moc nedovolil. Už v sedmé minutě se trefil Argentinec Lionel Messi, který zaznamenal už 29. ligový gól v této sezóně. Argentinská hvězda se v lize prosadila v desátém utkání za sebou, čímž vyrovnala rekord někdejších barcelonských hráčů Mariana Martina ze sezóny 1942/43 a Brazilce Ronalda z ročníku 1996/97.

V polovině první půle navíc uklidnil hostující tým druhým gólem další útočník Pedro. Jenže domácí Real Sociedad nesložil zbraně a krátce před odchodem do kabin snížil na rozdíl jediného gólu Castro.

Druhou půli nezačal katalánský tým dobře, v 56. minutě viděl druhou žlutou kartu stoper Piqué a Barcelona dohrávala zápas o deseti. San Sebastian dokázal početní výhodu využít - v 63. minutě si dal vlastní gól Mascherano, který nešťastně tečoval střelu Choriho Castra a v nastavení se ještě trefil střídající Agirretxe. Ten poslal míč do protipohybu brankáře Valdése a rozhodl o vítězství San Sebastianu.

Barcelona poprvé v letošní sezóně španělské ligy padla, naposledy ztratila body na začátku října minulého roku při remíze 2:2 s Realem Madrid. Náskok Katalánců může v neděli snížit druhé Atlético, které hostí doma Levante. Madridský tým s hvězdným útočníkem Falcaem zatím na Barcelonu ztrácí jedenáct bodů.

Trenér hostů Tito Vilanova si z první porážky v sezóně velkou hlavu nedělal. "Jednou jsme prohrát museli. Stalo se to až v poslední minutě, takže se tím netrápím," uvedl kouč španělského lídra. "Hráčům nic nevyčítám, dvakrát trefili tyčku a v prvním poločase měli mnoho dalších šancí. Ani za stavu 2:0 jsem si nemyslel, že to bude jednoduché," doplnil Vilanova.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:
Granada - Vallecano 2:0 (26. vlastní Amat, 80. Recio)
San Sebastian - FC Barcelona 3:2 (41. Castro, 63. vlastní Mascherano, 90. Agirretxe - 7. Messi, 25. Pedro)
Getafe - FC Sevilla 1:1 (44. Colunga - 40. Reyes)
Málaga - Celta Vigo 1:1 (37. Demichelis - 76. Fernandez)