Lionel Messi se čtyřmi góly výrazně podílel na nedělní výhře Barcelony 5:1 v duelu s Osasunou. Katalánský klub tak dal zapomenout na zaváhání v minulém kole na hřišti San Sebastianu a vede tabulku španělské ligy o 11 bodů před fotbalisty Atlétika Madrid, kteří prohráli 0:3 v Bilbau.

Čtyřgólové představení Lionela Messiho v utkání s Osasunou

Hattrick Cristiana Ronalda v utkání s Getafe

Díky dnešnímu gólovému zápisu se Messi trefil v jedenáctém ligovém zápase za sebou a překonal tak šestnáct let starý rekord Brazilce Ronalda. Zároveň se stal teprve třetím hráčem historie Primera Division, který dokázal ve třech zápasech dát po čtyřech gólech. Předtím se to povedlo jen legendám padesátých let Alfredovi Di Stéfanovi a László Kubalovi.

Barcelona otevřela skóre už v 11. minutě, kdy Messi obešel gólmana Fernandéze a bylo to 1:0. O třináct minut později dokázali hosté vyrovnat, když se trefil Loe. Pak už však střílela góly pouze Barca. Ve 27. minutě byl po penaltovém zákroku vyloučen Arribas a na 2:1 zvyšoval z pokutového kopu znovu Messi. Pět minut před přestávkou vstřelil třetí branku Barcelony Pedro. Gólový účet zápasu uzavřel dvěma slepenými góly v 56. a 58. minutě opět Lionel Messi.

Ronaldo zkompletoval hattrick za devět minut

Real Madrid zvítězil v madridském derby nad Getafe 4:0 a přiblížili se druhému Atlétiku na čtyři body. Hattrickem se o to zasloužil Cristiano Ronaldo. Real už potřetí za sebou neinkasoval.

Po bezbrankové první půli rozjel Real svůj brankostroj. Vše načal stoper Ramos, který se po rohovém kopu postaral o závar, jenž vyústil ve vlastní branku Valery. Následně se během devíti minut trefil třikrát Ronaldo.

Jeho první gól přišel po typickém brejku po levé straně, když dostal do běhu pas od Özila a střelou na zadní tyč zvýšil. Krátce na to se prosadil hlavou a střelecký účet završil penaltou za faul na Modriče. Ronaldo v posledních třech ligových zápasech, do kterých nastoupil, vstřelil sedm branek. Zároveň překonal hranici 300 vstřelených branek na klubové úrovni, když během angažmá ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United a Realu nasbíral už 302 zásahů.

Ronaldo i Messi nyní mají shodně na kontě šestnáct třígólových zápasů ve španělské lize. Lepší už jsou pouze s 22 hattricky Di Stéfano a Telmo Zarra.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo
Real Madrid - Getafe 4:0 (62., 65. a 71. z pen. Ronaldo, 50. vlastní Valera)
Vallecano - Betis Sevilla 3:0 (4. Piti z pen., 64. Delibašič, 83. Carlos)
FC Barcelona - Pamplona 5:1 (11., 28. z pen., 56. a 58. Messi, 40. Pedro - 24. Loe)
Bilbao - Atlético Madrid 3:0 (50. San José, 77. Susaeta, 84. De Marcos)
Mallorca - Málaga 2:3 (27. Casadesus, 71. Dos Santos - 10. Saviola, 16. Isco, 62. Monreal)