Madrid

V jednu chvíli obránce Realu Sergio Ramos křičel do kamery radostí nad vstřelenou brankou a přijímal gratulace od spoluhráčů. A o pět minut později plný rozčarování opouštěl stadión Santiaga Bernabeua, protože mu sudí před obličejem vytasil červenou kartu. Dvě žluté karty navíc dostal přesně po 35 vteřinách...

Gól a vyloučení Sergia Ramose

Zápas jako na houpačce se pro Ramose odehrál v nedělním zápase 24. kola La Ligy v zápase proti Vallecanu. Ve 12. minutě si naběhl na Özilův centr ze standardní situace, míč poslal hlavou nechytatelně k pravé tyči a zvýšil náskok Realu na 2:0.

Přesně v čase 16:31 ale obránce Bílého baletu odstrčil po odehrání míče jednoho z hostujících fotbalistů a z rukou sudího uviděl žlutou kartu. A přesně po 35 vteřinách spatřil druhou a vzápětí červenou. Tentokrát se provinil tím, že zastavil míč rukou.

„Jsem z celé té situace zklamaný. Není pro mě normální být vyloučený během méně než dvou minut," mračil se v rozhovoru pro deník AS Ramos. „Nejsem z těch, kdo dělají zákeřné zákroky nebo jsou zlí. Je snadné vyloučit Sergia Ramose," dodal šestadvacetiletý fotbalista.

Ramos nezažívá příjemné období. Podle všeho je jedním z hráčů, kteří si nerozumějí s trenérem Josém Mourinhem. Portugalský kouč jindy horlivě bránící své ovečky tentokrát po sporném vyloučení Ramose neřekl novinářům nic. Po zápase Ligy mistrů s Manchesterem United přitom Ramose v médiích tvrdě kritizoval.

Španělský reprezentační obránce litoval toho, že oslabil tým. O výkonu rozhodčího se ale v superlativech nevyjadřoval. „Mrzí mě, že se tým kvůli mně dostal do nevýhodné situace. Španělská liga si ale zaslouží ty nejlepší rozhodčí, protože zde hrají nejlepší hráči," prohlásil Ramos, kterému je trnem v oku zejména první žlutá karta. „Rozhodčí jsou povinni posuzovat situace s přihlédnutím k okolnostem. První žlutá byla udělena zcela nefér," dodal Ramos.

Real nakonec udržel vedení 2:0 až do konce zápasu. Na městského rivala Atlético stále ztrácí čtyři body. Ztráta na vedoucí Barcelonu činí již propastných šestnáct bodů.