Atlético zdolalo Espaňol a potvrdilo domácí neporazitelnost

Madrid

Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali ve 25. kole španělské ligy na domácím hřišti Espaňol Barcelona 1:0 a upevnili si druhé místo v průběžné tabulce. Na konkurenční Real mají náskok čtyř bodů.

Fotbalista Atlética Madrid Radamel Falcao při utkání proti Espaňolu.

Jedinou branku zápasu vstřelil ve 38. minutě z pokutového kopu Falcao, který si připsal na již 21. ligovou branku. V nastaveném času prvního poločasu viděl druhou žlutou kartu záložník Gabi a Atlético muselo dohrávat zbytek utkání v deseti.

Svěřenci trenéra Simeoneho, kteří v týdnu vypadli v duelu s ruskou Kazaní z Evropské ligy, dokázali i v oslabení dovést utkání do vítězného konce a v domácí lize jsou na domácím hřišti stoprocentní. Espaňol vyšel poprvé po šesti zápasech bodově naprázdno a v tabulce zůstal třináctý.

Valladolid vyhrál na hřišti Vallecana 2:1, přičemž nejvíc pozornosti na sebe strhnul stoper domácích Jordi Amat. Dvacetiletý hráč nejprve v 71. minutě otevřel skóre vlastním gólem, hned půl minuty nato ale vyrovnal parádní střelou z poloviny hřiště. Jeho tým nakonec nebral ani bod, protože v 80. minutě se trefil Manucho.