Vigo - Real Madrid 1:2Real s obtížemi porazil předposlední Celtu Vigo a je druhý

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize díky dvěma brankám Cristiana Ronalda s obtížemi porazili předposlední Celtu Vigo 2:1. Díky porážce Atlétika Madrid 0:1 se San Sebastianem se posunuli na druhou příčku, což je zatím nejlepší umístění obhájce titulu v této sezóně.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid oslavuje své trefy na hřišti Celty Vigo.

Real měl proti Celtě více ze hry, ale jeho útoky spolehlivě zastavoval výborně chytající brankář Javi Varas. Svěřence Josého Mourinha poslal do vedení až v 61. minutě po rohu Cristiano Ronaldo, jenže radost vydržela Bílému baletu jen dvě minuty, protože se štěstím srovnal Iago Aspas.

Obhájci titulu tak zařídila tři body až penalta ze 72. minuty, kterou po faulu Varase na záložníka Kaká proměnil střelou doprostřed branky Ronaldo. Krátce před koncem Celta mohla vyrovnat, míč ale zastavilo břevno.

Atlético dosud ve třinácti domácích zápasech neztratilo ani bod, v neděli ale pod tlakem předchozího výsledku Realu přišlo rovnou o všechny tři. San Sebastianu zajistil tři body a posun na páté místo v tabulce po rychlém brejku v 53. minutě Xabi Prieto.

Valencie propásla možnost posunout se na čtvrté místo a podlehla 0:1 Bilbau. Baskům zařídil cenné tři body v boji o jistotu udržení Iker Muniain, který po vydařeném minulém ročníku konečně ukončil čekání na první gól v tom probíhajícím.