Barcelona - Vallecano 3:1Barcelona díky spolupráci Villy a Messiho porazila Vallecano

Fotbalisté Barcelony si díky spolupráci kanonýrů Lionela Messiho s Davidem Villou poradili ve španělské lize s Vallecanem 3:1 a tabulku vedou o třináct bodů před Realem Madrid. Bod za obhájcem titulu se udrželo třetí Atlético Madrid, které zabralo po dvou ztrátách a v Pamploně vyhrálo 2:0.

Barcelonský Lionel Messi oslavuje svůj druhý gól proti Rayu Vallecanu.

Barceloně zajistil klidný průběh zápasu už v 25. minutě prvním gólem útočník Villa po Messiho přihrávce při rychlém brejku. Pět minut před přestávkou si oba role vyměnili a po dalším protiútoku skóroval Messi.

I v 57. minutě doputoval míč od Villovi k Messimu a argentinský kanonýr přidal už 42. gól v ligové sezóně. Branku vstřelil v rekordním 18. utkání po sobě a pokud uspěje i v dalším kole proti Vigu, trefí se do sítě všech ostatních týmů z La Ligy v zápasech jdoucích po sobě. Čestný úspěch hostů v neděli zaznamenal Raúl Tamudo.

Oba góly Atlétika obstaral Diego Costa. Brazilský útočník nejprve ve 35. minutě dorazil hlavou do sítě vlastní střelu, tři minuty po přestávce si pak naběhl na centr Kokeho ze standardní situace a zakončoval snadno z brankové čáry. Osasuna prohrála potřetí v řadě.

Málaga nenavázala na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů a na domácím hřišti prohrála 0:2 s Espaňolem Barcelona. Kvůli porážce se propadla až na šesté místo a pustila před sebe fotbalisty Valencie a San Sebastianu, kteří své zápasy v sobotu shodně vyhráli o tři góly.

Sevilla potvrdila proti Zaragoze pověst jednoho z nejlepších týmů v domácích zápasech a na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána potřetí za sebou jasně vyhrála, tentokrát 4:0. Sedmnáctému Realu dal dva góly Coke, po jednom přidali José Antonio Reyes a Álvaro Negredo.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:
Valencie - Betis Sevilla 3:0 (16. z pen. Roberto Soldado, 85. vlastní Paulao, 90.+2 Jonas)
Málaga - Espaňol Barcelona 0:2 (49. Colotto, 66. Sergio García)
FC Sevilla - Zaragoza 4:0 (28. a 52. Coke, 63. Reyes, 68. Negredo)
Pamplona - Atlético Madrid 0:2 (35. a 48. Diego Costa)
FC Barcelona - Vallecano 3:1 (40. a 57. Messi, 25. Villa - 70. Tamudo)
Granada - Levante 1:1 (32. Siqueira z pen. - 50. Acquafresca)