Levante - La Coruňa 0:4La Coruňa počtvrté v řadě vyhrála, Levante vyprovodila čtyřgólovým výpraskem

Madrid

Fotbalisté Deportiva La Coruňa pokračují ve vítězné sérii a v 31. kole španělské ligy vyhráli na hřišti Levante 4:0. Tým trenéra Vázqueze naplno bodoval počtvrté v řadě a díky tříbodovému zisku se vymanil ze sestupového pásma. Kouč hostů však musel utkání přihlížet jen z tribuny, kvůli nevhodnému chování v posledním ligovém utkání se Zaragozou totiž nesmí na dvě utkání na lavičku.

O výhře rozhodla La Coruňa prakticky již během první půlhodiny, kdy se trefili záložník Juan Carlos Valerón a Portugalci Pizzi a Nélson Oliveira, tečku za výsledkem udělal v nastaveném čase další portugalský fotbalista Bruno Gama. Deportivo zaznamenalo nejvyšší výhru od ledna 2004, kdy uspělo 5:0 na hřišti Celty Vigo.

La Coruňa je v tabulce šestnáctá s dvoubodovým náskokem na sestupové pozice. Levante zůstává jedenácté.

Infarktový závěr měl duel Espaňolu Barcelona s Valencií, který nakonec skončil remízou 3:3. Katalánci přišli ve druhé půli brzy o náskok, ale osm minut před koncem se díky voleji Joana Verdúa ujali vedení 2:1.

Valencie se však nevzdala a díky přesně mířené střele Jonase z 87. minuty a lobu Roberta Soldada z první nastavené minuty otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve třetí nastavené minutě ale neuhlídala výkop brankáře Kika Casilly, po kterém z těžkého úhlu se štěstím vyrovnal Sergio García.

Valencie kvůli ztrátě zůstala pátá, bod za překvapením ročníku San Sebastianem. Ten má navíc nedělní duel s Vallecanem k dobru a může si pojistit příčku zaručující předkolo Ligy mistrů. Pátá příčka znamená jen postup do Evropské ligy.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Valladolid - Getafe 2:1 (68. Oscar, 73. Guerra - 45. Alcacer)
Levante - La Coruňa 0:4 (12. Valerón, 20. Pizzi, 28. Oliveira, 90.+1 Gama)
Espaňol Barcelona - Valencie 3:3 (45. Wakaso, 82. Verdú, 90.+3 Sergio García - 53. Canales, 87. Jonas, 90.+1 Soldado)
Málaga - Pamplona 1:0 (90.+3 Baptista)