R. Sociedad - Valencia 4:2Valencie prohrála se San Sebastianem, předstihla ji Málaga

Madrid

Fotbalisté Málagy porazili v 33. kole španělské ligy Getafe 2:1. Na pátém místě tabulky díky lepšímu skóre předstihli Valencii, která prohrála klíčový přímý souboj o účast v předkole Ligy mistrů na hřišti čtvrtého San Sebastianu 2:4.

Fotbalisté Málagy (ilustrační foto).

Málaga posledních pět kol střídala porážky s výhrami a v neděli sérii prodloužila, když se dokázala oklepat z debaklu 1:5 ve Valencii. Do vedení poslal čtvrtfinalistu Ligy mistrů Roque Santa Cruz krátce před pauzou, hned po změně stran navýšil náskok Weligton. Madridský tým jen snížil zásluhou Juana Valery.

San Sebastian prohrál jen jediný z posledních dvaceti zápasů a v neděli uhájil svou pozici před Valencií. Ve 25. minutě se dostal do vedení soupeř po hlavičce Roberta Soldada, za devět minut však odpověděl střelou z voleje po rohu stoper Iňigo Martínez.

Ve druhé půli měla víc ze hry Valencie, jenže po jedné ze standardních situací předvedli parádní brejk Imanol Agirretxe se zakončujícím Gonzalem Castrem. Čtyři minuty před koncem se trefil i Agirretxe, brzy nato však snížil na 2:3 Jonas. Hosté se tlačili za vyrovnáním, avšak napínavý večer ve čtvrté minutě nastavení lobem na 4:2 pečetil znovu Agirretxe.

Granada vyhrála po devíti zápasech

San Sebastian se ve své třetí sezóně od návratu z druhé ligy blíží účasti v předkole Ligy mistrů, v posledních pěti kolech bude hájit před Valencií a Málagou pětibodový náskok.

Málaga by příští rok kvůli trestu UEFA za finanční potíže neměla evropské poháry hrát, ale proti trestu se odvolala ke sportovnímu tribunálu CAS. Lausannská arbitráž by měla vyhlásit rozhodnutí v polovině června.

Granada zvítězila 1:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a tři body získala poprvé od začátku února. První výhru po devíti zápasech a posun ze sestupového pásma jí zařídila trefa útočníka Nolita, který v 37. minutě rozhodl střelou z přímého kopu.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
Zaragoza - Mallorca 3:2 (28. Montaňés, 60. Postiga, 88. Rochina - 11. Hemed, 82. Arizmendi)
Espaňol Barcelona - Granada 0:1 (37. Nolito)
Málaga - Getafe 2:1 (40. Santa Cruz, 47. Weligton - 70. Valera)
Valladolid - FC Sevilla 1:1 (41. Guerra - 62. Negredo z pen.)
San Sebastian - Valencie 4:2 (86. a 90.+4 Agirretxe, 34. Iňigo Martínez, 73. Gonzalo Castro - 25. Soldado, 90. Jonas).