Barcelona - Valladolid 2:1Další výhra Barcelony drží naději na rekordních sto bodů. Zaragoza je na sestupu

Mistrovská FC Barcelona ve 36. kole španělské ligy zdolala 2:1 Valladolid a dál drží šanci na stobodový zisk v tabulce. Fotbalisté Zaragozy prohráli 1:2 s Bilbaem a propadli se na sestupovou osmnáctou příčku tabulky za La Coruňu. Deportivo v neděli odpoledne na domácím hřišti zdolalo 2:0 Espaňol Barcelona.

Barcelonský Andreas Iniesta se napřahuje ke střele. Vpravo Marc Valiente z Realu Valladolid.

La Coruňa vítězstvím nad Espaňolem Barcelona přerušila sérii čtyř duelů bez výhry a odsunula Zaragozu na sestupovou příčku. Real pak ve večerním duelu tlak nezvládl a podlehl.

Už ve 14. minutě ho sice poslal do vedení Hélder Postiga, který nasměroval do branky míč po centru Paka Montaňése, jenže deset minut před koncem srovnal Fernando Llorente a v nastavení zvrátil skóre ve prospěch Basků Ibai Gómez.

I bez Messiho Barcelona bodovala

Barcelona i bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Lionela Messiho po zisku domácího titulu zůstávala stoprocentní a mohla trofej oslavit s domácími fanoušky třemi body. Katalánci potřebují vyhrát oba zbývající zápasy, aby vyrovnali rekordní zisk 100 bodů Realu z předchozí sezóny.

Dnešní výhra 2:1 se začala rodit už v první půli, chybu v obraně hostů napřed ve 21. minutě potrestal po protiútoku Pedro Rodríguez. Dalších 21 minut nato nasměroval roh Xaviho do vlastní sítě odchovanec Barcelony v dresu Valladolidu Marc Valiente.

Valdés je na odchodu

Těsně před koncem přišel o čisté konto ve svém 500. a současně jednom z posledních zápasů za Barcelonu brankář Víctor Valdés. Dlouholetou brankářskou jedničku, která vyjádřila přání změnit působiště, překonal z penalty Víctor Pérez.

Ve hře o postup do Evropské ligy se udrželo Vallecano, kterému pomohl k výhře 3:2 nad Levante hlavně dvěma góly Piti. „Je úžasný. Když se dostane k míči, pokaždé je z toho nebezpečí," připomněl trenér Paco Jémez, že opora jeho týmu dala 17 branek, víc než třeba ofenzivní hvězdy Realu Madrid Karim Benzema (10) a Gonzalo Higuaín (14).

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:
FC Sevilla - San Sebastian 1:2 (10. Rakitič - 16. vlastní Rakitič, 24. Agirretxe)
Levante - Vallecano 2:3 (52. Acquafresca, 86. Iborra - 20. a 72. z pen. Piti, 56. Franco Vázquez)
La Coruňa - Espaňol Barcelona 2:0 (50. Gama, 90.+1 Oliveira)
Zaragoza - Bilbao 1:2 (14. Postiga - 80. Llorente, 90.+1 Ibai Gómez)
FC Barcelona - Valladolid 2:1 (21. Pedro, 42. vlastní Valiente - 89. Pérez)