Rubriky:

Španělsko

Konec všem dohadům. Barcelona za přestup léta Neymara vysolila 1,5 miliardy korun

4. června 2013 17:02 - Barcelona

Brazilský fotbalista Neymar se v pondělí stal oficiálně hráčem Barcelony, až dosud ale bylo záhadou, kolik katalánský celek za jednadvacetiletého hráče vlastně zaplatil. Původně se hovořilo o sumě 30 miliónů eur, pak také o částce o pět miliónů vyšší, skutečnost je však výrazně odlišná. Viceprezident Barcelony Josep Maria Bartomeu na klubovém kanálu přiznal, že Neymar stál dohromady 57 miliónů eur (téměř 1,5 miliardy korun).

 

Gustau Nacarino, Reuters

Brazilský útočník podepsal na Camp Nou smlouvu na pět let, jeho angažmá ale rozhodně nebylo levnou záležitostí. Podle Bartomeua musela Barcelona zaplatit 57 miliónů eur, které si rozdělí hned čtyři subjekty.

Část odstupného dostane Neymarův bývalý klub Santos FC a zbytek získají tři investiční společnosti - TEISA, DISC a N&N, které také vlastnily práva na brazilského mladíka. Neymar se tak stane druhým nejdražším hráčem letního přestupního období - více zaplatilo jen Monako za jiného jihoamerického kanonýra Radamela Falcaa, který údajně stál 60 miliónů eur.

„Naše původní nabídka byla nižší, zhruba 40 miliónů eur. Do jednání se ale vložily další kluby a tak Neymarova cena vzrostla," vysvětlil Josep Maria Bartomeu.

Neymar bude mít v Barceloně výkupní klauzuli ve výši 190 miliónů eur, která by měla odradit jiné zájemce. „Nepodali jsme nejvyšší nabídku, ale hodně nám pomohlo, že Neymar chtěl hrát za Barcelonu," dodal viceprezident katalánského celku.

K prvním kontaktům mezi zástupci Barcelony a Neymarem prý došlo už v roce 2011, o rok později dokonce katalánský celek zaplatil 10 miliónů eur, aby si zajistil předkupní právo. A fanoušci Barcelony jsou z nové akvizice nadšení. Na oficiálním Facebooku klubu se objevilo přes 10 tisíc příspěvků, na Neymarovo pondělní představení se přišlo podívat více než 55 tisíc příznivců. Všichni už netrpělivě vyhlíží začátek příští sezóny.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..