Rubriky:

Španělsko

Soud obžaloval Messiho a jeho otce z daňových podvodů. Hrozí jim až šest let za mřížemi

20. června 2013 14:32 - Barcelona

Nejlepší fotbalista světa Lionel Messi se soudu nevyhne. Režisér hry Barcelony a jeho otec Jorge byli ve čtvrtek obžalováni z daňových podvodů, španělský stát údajně připravili o více než čtyři milióny eur (přes 102 miliónů korun). K tribunálu by se pětadvacetiletý Messi s otcem měli dostavit 17. září.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Podle listu El País soud argentinského útočníka a jeho otce viní z daňových úniků z let 2007-2009. V úterý agentura EFE napsala, že státní zastupitelství začne prověřovat i jeho příjmy z období 2010-2012.

Čtyřnásobný nejlepší fotbalista světa Messi podle vyšetřovatelů převáděl část svých miliónových příjmů z marketingu přes takzvané daňové ráje, čímž obcházel španělské úřady. Mělo jít minimálně o částky ve výši 19 miliónů eur ročně.

Pokud by byli oba obžalovaní uznáni vinnými, hrozí jim vězení na dva roky až šest let či pokuta ve výši 150 procent zatajených příjmů. Další možností je mimosoudní vyrovnání.

Messi minulý týden obvinění odmítl s tím, že vždy dal na radu svých daňových poradců, kteří také záležitost vysvětlí.

Podle magazínu Forbes je Messi desátým nejlépe placeným sportovcem světa. Za uplynulou sezónu si vydělal 41,3 miliónu dolarů (806 miliónů korun) - 20,3 miliónu tvořil plat z klubu a 21 miliónů bylo od sponzorů a z reklamy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..