Rubriky:

Španělsko

Barcelonské hvězdy Messi a Neymar poprvé spolu. Premiéra je čeká v Gdaňsku

30. července 2013 17:23 - Gdaňsk/Praha

Konečně si zahrají spolu. Dvě největší hvězdy současného fotbalu - Argentinec Messi a nová akvizice Barcelony Brazilec Neymar - by se měly představit v úterý večer poprvé v jednom dresu. Katalánský velkoklub totiž nastoupí v polském Gdaňsku ve 20:45 k přátelskému zápasu s tamní Lechií. Utkání se mělo původně hrát už začátkem měsíce, ale po dalším onemocnění dnes už extrenéra Tita Vilanovy bylo přeloženo.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Barcelona už má všechny své hvězdy pohromadě. V pondělí se totiž na prvním tréninku hlásili i hráči, kteří startovali na Poháru FIFA v Brazílii a po jeho skončení dostali dovolenou. Nový trenér Gerardo „Tata" Martino si tak poprvé podal ruku s Valdésem, Alvesem, Piquém, Jordim Albou, Busquetsem, Xavim, Iniestou, Fábregasem, Pedrem a Neymarem.

„Neztrácejte vůli vyhrávat," apeloval argentinský kouč Martino v krátkém proslovu na úvod pondělního tréninku na barcelonské hvězdy, které už vyhrály všechno, co se vyhrát dalo a jimž údajně schází další motivace. I proto skončilo účinkování katalánského velkoklubu v loňském ročníku Ligy mistrů neslavně v semifinále na mnichovském Bayernu.

Právě návrat motivace do řad Barcelony bude hlavním úkolem nového argentinského trenéra. Ten dokonce k přípravnému zápasu do Polska s mužstvem neodletěl, takže mužstvo povedou jeho asistenti Roura a Rubi. Stejně tak ve Španělsku zůstali všichni reprezentanti, kteří se představili na Poháru FIFA a teprve začínají s přípravou, neodletěli ani Javier Mascherano a mladý Jordi Quintillà.

Výjimku představuje právě Brazilec Neymar. Jeho start v Gdaňsku totiž nabídlo vedení Barcelony polským pořadatelům jako kompenzaci za komplikace, které jim přeložení zápasu způsobilo. Trenér Martino po podvečerním pondělním tréninku nakonec s cestou Neymara souhlasil, což vyvolalo v Polsku obrovské nadšení.

"Barcelona, ​​Messi a Neymar v Gdaňsku", hlásil portál sport.pl. "Messi a Neymar v Gdaňsku," potvrzovala polská verze webových stránek Eurosportu. I proto pořadatelé očekávají, že večerní zápas by měl být vyprodaný a v hledišti gdaňské arény by mělo sedět čtyřicet tisíc diváků.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..