Pro oslabení soupeře a výhru jsou někteří fotbalisté ochotni udělat takřka cokoliv. Jedním z takových případů je i obránce Barcelony Jordi Alba a jeho herecká etuda, kterou vystřihl ve středečním prvním zápase španělského Superpoháru proti Atlétiku Madrid.

Herecká etuda Jordiho Alby.

Alba v deváté minutě padl po zákroku Diega Costy k zemi a sudí Undiano Mallenco po právu odpískal nedovolený zákrok. Costa jako omluvu pohladil svého soupeře po hlavě a už už kráčel od místa incidentu, když se však Alba začal na trávníku svíjet jako těžce raněný.

K rozhodčímu se okamžitě seběhli hráči katalánského klubu, potrestání Costy si však nevymodlili. Těžko říct, jestli Mallenco celý incident skutečně dobře viděl, nebo nechtěl hned v úvodu utkání vytahovat žlutou, či červenou kartu.

Atlétiko v úvodním duelu remizovalo s Barcelonou 1:1, když na trefu domácího Davida Villy odpověděl ve druhém poločase Neymar. Odveta je na programu ve středu na Nou Campu.