Vallecano - Barcelona 0:4Barcelona díky hattricku Pedra smetla Vallecano

Fotbalisté Barcelony vyhráli i díky hattricku Pedra v 5. kole španělské ligy na hřišti Vallecana 4:0 a jsou bez ztráty bodu v čele tabulky. Šestadvacetiletý útočník se stal po spoluhráči Lionelu Messim teprve prvním hráčem od května 2008, který dal ve španělské lize na hřišti soupeře tři branky. Gólman obhájců titulu Víctor Valdés navíc desátou chycenou penaltou vyrovnal ve statistikách gólmana Realu Madrid Ikera Casillase.

Pedro Rodriguez oslavuje s Lionelem Messi jeden ze tří gólů, které vstřelil do sítě Rayo Vallecano.

Katalánský velkoklub šel do vedení krátce po půlhodině utkání, kdy se poprvé prosadil Pedro po Messiho přihrávce přesnou střelou k tyči. Krátce nato mohl po Adrianově faulu z pokutového kopu vyrovnat Roberto Trashorras, ale Valdés směr jeho střely vystihl.

Druhou branku přidal Pedro po změně stran po přihrávce Fábregase a hattrick dokonal v 72. minutě, kdy mu míč před prázdnou branku předložil Neymar. Konečnou podobu výsledku pak dal deset minut před koncem Fábregas.

Barcelona si díky jasné výhře upevnila s patnácti body vedení v tabulce španělské ligy, o které ji v tomto kole nemůže nikdo připravit.

Atlético Barceloně dýchá na záda

Fotbalisté Atlética Madrid napodobili mistrovskou Barcelonu a také oni vyhráli i pátý zápas v sezóně španělské ligy. Ve Valladolidu v sobotu zvítězili 2:0 a s plným počtem patnácti bodů jsou v tabulce za Katalánci druzí pouze vinou horšího skóre.

Atlético ve středu potvrdilo vynikající vstup do ročníku výhrou v Lize mistrů nad Petrohradem a forma ho neopustila ani v domácí soutěži. Oba góly v druhém poločase připravil španělský reprezentační záložník Koke - v 56. přihrál na úvodní branku utkání hlavičkujícímu Raúlu Garcíovi a v 72. minutě poslal do brejku Brazilce Diega Costu, který svým pátým gólem v sezóně stanovil konečné skóre.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:
San Sebastian - Málaga 0:0
Almería - Levante 2:2 (45.+2 Verza z pen., 51. Suso - 55. El Zhar z pen., 60. Diop)
Vallecano - FC Barcelona 0:4 (33., 47. a 72. Pedro, 80. Fábregas),
Valladolid - Atlético Madrid 0:2 (56. Raúl García, 72. Diego Costa)
Betis Sevilla - Granada 0:0