Barcelona - R. Sociedad 4:1Barcelona vyhrála i šestý ligový zápas, Neymar poprvé skóroval

Fotbalisté Barcelony porazili v úterý na Nou Campu San Sebastian 4:1 a ve španělské lize vyhráli i šestý zápas. Za domácí se střelecky prosadili Lionel Messi, Sergio Busquets, Marc Bartra a Neymar, který zaznamenal první ligovou branku v dresu katalánského celku.

Fotbalisté Barcelony se radují z gólu proti Realu Sociedad. Zleva Iniesta, Neymar, Messi.

Jednadvacetiletý brazilský reprezentant otevřel skóre už ve čtvrté minutě. Pro Neymara to byl druhý gól po letním příchodu ze Santosu, poprvé se v soutěžním utkání za Barcelonu prosadil ve španělském Superpoháru.

Takřka vzápětí zvýšil netypicky hlavou Messi a se sedmi góly si upevnil vedení v tabulce střelců. Ještě do poločasu přidal třetí branku Barcelony Busquets. Za hosty ve druhé půli dokázal snížit Alberto de la Bella, domácím ale vrátil tříbrankové vedení Bartra.

Stoprocentní úspěšnost si díky vítězství 2:1 nad Pamplonou udrželo také Atlético Madrid a v tabulce je za vedoucí Barcelonou jen vinou horšího skóre. Výhru celku ze španělské metropole zařídil v prvním poločase dvěma góly v rozmezí šesti minut Diego Costa.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
FC Barcelona - San Sebastian 4:1 (4. Neymar, 8. Messi, 23. Busquets, 76. Bartra - 64. De la Bella)
Levante - Valladolid 1:1 (35. Babá - 41. Guerra)
Atlético Madrid - Pamplona 2:1 (18. a 24. Costa - 42. O. Riera)
Málaga - Almería 2:0 (68. Tissone 90.+1 Portillo)