Sevilla - Vallecano 4:1Soupeř Liberce v Evropské lize má v domácí soutěži první výhru, Ronaldo znovu řádil

Sevilla

Soupeř fotbalistů Liberce v Evropské lize FC Sevilla se dočkal v šestém kole nejvyšší španělské soutěže první výhry. Po předchozích dvou porážkách se o vítězství 4:1 nad Rayem Vallecanem postarali dvougóloví střelci Ivan Rakitič a náhradník Carlos Bacca.

Isco z Realu Madrid prochází obranou týmu Elche.

Soupeř dohrával zápas bez dvou vyloučených hráčů. Ve druhém poločase dostal Galvez za stavu 1:2 druhou žlutou kartu, osm minut před koncem při skóre 1:3 byl bez předchozího napomenutí vykázán Viera.

Sevilla dosud v domácí soutěži bodovala jen díky dvěma remízám. Do základní skupiny v Evropské lize ale vstoupila výhrou 2:1 v Estorilu. S Libercem se utká ve třetím kole 24. října. Do utkání proti Vallecanu, které po úvodní výhře skončilo popáté za sebou bez bodu, zasáhla sestava: Beto - Coke, Cala, Pareja, Alberto - Mbia, Rakitič - Samperio (77. Rabello), Marin (71. Bacca) - Trochowski (16. Čeryšev), Gameiro.

Páté vítězství v sezoně vybojoval Real Madrid a na třetím místě tabulky zaostává za zatím bezchybnou dvojicí Barcelona, Atlético Madrid o dva body. O výhru na hřišti nováčka Elche musel ovšem bojovat až do závěrečného hvizdu.

Ve druhé minutě nastavení se hlavou po rohovém kopu trefil Boakye a zdálo se, že se Real bude muset spokojit s druhou remízou v sezóně. O čtyři minuty později ale proměnil penaltu Cristiano Ronaldo a svým druhým gólem v utkání rozhodl. Hosty předtím dostal do vedení krátce po přestávce. V šesti kolech dal portugalský kanonýr šest branek a v tabulce střelců je druhý za Diegem Costou z Atlétika a Lionelem Messim z Barcelony.

Valencie se štěstím naplno bodovala na hřišti Granady, protože překonat domácí obranu se jí podařilo až ve čtvrté nastavené minutě. Třetí výhru v soutěži zajistil hostům Jonas.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
FC Sevilla - Vallecano 4:1 (17. z pen. a 53. Rakitic, 80. a 88. Bacca - 55. A. Gonzalez)
Granada - Valencie 0:1 (90.+4 Jonas)
Elche - Real Madrid 1:2 (90.+1 Boakye - 51. a 90.+6 z pen. Ronaldo).