Almería - Barcelona 0:2Messi pomohl k výhře Barcelony, pak se ale zranil. Real v madridském derby padl

Barcelona

Fotbalisté Barcelony zdolali nováčka španělské ligy Almeríi 2:0 a dál vedou tabulku. Gólem přispěl k výhře i nejlepší hráč světa Lionel Messi, ale v 28. minutě střídal pro zranění a svému týmu bude chybět až tři týdny. Argentinský kanonýr otevřel skóre o sedm minut dříve a 223. gólem v lize vyrovnal zápis Césara Rodrígueze na pátém místě historických tabulek soutěže. S Barcelonou drží bodově krok Atlético Madrid, které v městském derby vyhrálo zásluhou trefy Diega Costy z 11. minuty na hřišti Realu 1:0 a stejně jako katalánský velkoklub dosud v lize neztratilo ani bod. Bílý Balet zůstává třetí, na vedoucí dvojici ale ztrácí už pět bodů.

Zraněný Lionel Messi z Barcelony přepouští své místo na trávníku Xavimu.

Messi musel opustit hřiště se zraněným stehenním svalem a na trávníku jej nahradil Xavi. Po nedělním vyšetření Barcelona oznámila, že Messi bude mimo hru dva až tři týdny. Zmešká úterní zápas Ligy mistrů na hřišti Celticu Glasgow a následující ligový duel s Valladolidem. Pak přijde na řadu reprezentační pauza vyplněná kvalifikací MS.

V pořadí 153. madridské derby rozhodl v jedenácté minutě Diego Costa, který po chybě domácí obrany zužitkoval pas Kokeho. Domácí premiéra se tak nevydařila nejdražšímu fotbalistovi světa Garethu Baleovi, jenž ve druhém poločase vystřídal Ángela Di Maríu.

Atlético zvítězilo v souboji městských rivalů poprvé od 30. října roku 1999 a společně s Barcelonou zůstává jediným stoprocentním týmem nového ročníku. Naopak Real, který doma prohrál po 34 zápasech, ztrácí na vedoucí duo pět bodů

Sevilla se v San Sebastianu dostala do vedení v 18. minutě zásluhou první ligové trefy Jaira Samperia, ve druhém poločase ale za domácí vyrovnal francouzský útočník Antoine Griezmann. Čtyři minuty před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Sevilly Cala, San Sebastian však už krátkou početní výhodu gólově nevyužil.