Rubriky:

Španělsko

Prezident FC Sevilla kvůli trestu za zpronevěru odstoupil

9. prosince 2013 16:40 - Madrid

Prezident fotbalového klubu FC Sevilla José María del Nido odstoupil z funkce poté, co neuspěl s odvoláním proti sedmiletému trestu za zpronevěru veřejných fondů. Šestapadesátiletý právník, jenž je většinovým vlastníkem španělského celku, byl odsouzen už před dvěma lety a minulý týden Nejvyšší soud verdikt potvrdil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Den, kterého jsem se nikdy nechtěl dočkat, přišel," řekl Del Nido na emotivní tiskové konferenci, na níž se omluvil fanouškům i celému městu.

Del Nido stál v čele klubu, který je soupeřem Liberce v základní skupině Evropské ligy, od roku 2002 a prožil s ním nejúspěšnější období v historii. FC Sevilla triumfovala v letech 2006 a 2007 v Poháru UEFA, v roce 2010 získala Španělský pohár.

V roce 2011 byl Del Nido odsouzen na sedm a půl roku do vězení za zpronevěru v případu korupce ve městě Marbella v letech 1999 až 2003. V odvolacím řízení dosáhl jen snížení trestu o půl roku a Nejvyšší soud minulý týden rozsudek potvrdil.

Vedení klubu, jemuž momentálně v tabulce španělské ligy patří osmé místo, se dočasně ujme místopředseda José Castro. O novém předsedovi rozhodnou akcionáři 17. prosince.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..