Barcelona - Villarreal 2:1Barcelona zdolala Villarreal a zvýšila náskok na Real Madrid

Po sérii pěti vítězství zachraňovali fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize na hřišti Pamplony remízu 2:2. Toho využila Barcelona, která díky gólům Neymara porazila Villarreal 2:1 a vede tabulku o tři body před Atléticem Madrid, které má nedělní duel s Valencií k dobru. Na Real má katalánský klub náskok pěti bodů.

Neymar byl v duelu s Villarrealem hrdinou Barcelony.

Bílý balet hrál od konce prvního poločasu bez vyloučeného kapitána Sergia Ramose, přesto dokázal smazat dvougólové manko. V 45. minutě snížil Isco a deset minut před koncem vyrovnal Pepe. To už byl poměr hráčů na trávníku vyrovnaný, neboť domácí přišli rovněž po druhé žluté kartě o Silvu.

Nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo osmnáctý gól v sezóně nepřidal, přispěl jen asistencí u první branky Realu. I proto madridský celek nenavázal na předchozích pět výher, při kterých nasázel soupeřům dohromady 24 branek.

Letní hvězdná posila Gareth Bale, který se v minulém utkání s Valladolidem blýskl hattrickem, byl tentokrát už v 55. minutě střídán.

Barcelona vedla v utkání s Villarrealem po půlhodině, kdy zahrál rukou ve vápně obránce Mario Gaspar a Neymar z penalty zamířil přesně k levé tyči. Po změně stran ale vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Mateo Musacchia. Utkání rozhodl v 68. minutě opět Neymar, který po přihrávce Alexise Sáncheze dorazil míč do odkryté branky.

Brazilský útočník tak po hattricku v Lize mistrů do sítě Celticu zaznamenal ve dvou zápasech pět branek. Villarreal podruhé za sebou ztratil body a zůstává na pátém místě, bod za Bilbaem.