Atlético - Levante 3:2Costa dvěma góly posunul Atlético Madrid do čela španělské ligy

Atlético Madrid zdolalo ve španělské fotbalové lize Levante 3:2 a vede tabulku o tři body před Barcelonou, která má nedělní duel s Getafe k dobru. Dvěma brankami pomohl k výhře nejlepší střelec soutěže Diego Costa.

Diego Costa (vlevo) z Atlética Madrid slaví proměněnou penaltu v zápase s Levante.

Atlético překvapivě prohrávalo již od první minuty, kdy otevřel skóre rakouský záložník Andreas Ivanschitz. Po půlhodině hry domácí vyrovnali po přesné hlavičce do horního rohu v podání Diega Godína. Pro uruguayského obránce to byla premiérová trefa v ročníku.

Krátce po změně stran se poprvé prosadil Costa, Levante ale našlo odpověď, když se rovněž poprvé prosadil střídající Pedro Rios, který už v první půli nahradil na hřišti úvodního střelce zápasu Ivanschitze. Utkání rozhodla 77. minuta a proměněná penalta po faulu Rubéna Garcíi na Juanfrana. Ze značky pokutového kopu přidal svůj devatenáctý gól Costa a v čele tabulky střelců se odpoutal od druhého Cristiana Ronalda z Realu Madrid na rozdíl dvou branek.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:
Villarreal - FC Sevilla 1:2 (88. Perbet z pen. - 24. Cala, 71. Bacca)
Betis Sevilla - Almería 0:1 (4. Azeez)
Atlético Madrid - Levante 3:2 (47. a 77. z pen. Costa, 30. Godín - 1. Ivanschitz, 57. Rios)