Real Betis - Real Madrid 0:5Real rozstřílel poslední Betis a dotáhl se na čelo španělské ligy

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize rozstříleli poslední Betis Sevilla 5:0 na jeho hřišti a bodově se dotáhli na vedoucí Barcelonu a Atlético Madrid. Oba tyto kluby ale mají svůj zápas 20. kola na programu až v neděli. Barcelona hraje v Levante, Atlético hostí Sevillu.

Cristiano Ronaldo se raduje ze své branky na hřišti Betisu Sevilla.

Skóre zápasu otevřel v desáté minutě zápasu čerstvý držitel Zlatého míče Portugalec Cristiano Ronaldo, který si střelou z dálky pod břevno připsal už 21. gól v sezóně. Za patnáct minut už vedl Real o dvě branky, když se z přímého kopu trefil Gareth Bale, a ještě do přestávky zvýšil na 3:0 Francouz Karim Benzema.

Krátce po hodině hry navýšil náskok hostů Ángel Di María, který poslal odražený míč po rohovém kopu z voleje přesně do horního rohu branky. Konečnou podobu výsledku pak dal v poslední minutě zápasu střídající Álvaro Morata.

Real tak vyrovnal své nejvyšší vítězství proti tomuto soupeři, kterého "Bílý balet" porazil stejným rozdílem před 53 lety.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:
Betis Sevilla - Real Madrid 0:5 (10. Ronaldo, 25. Bale, 45.+1 Benzema, 62 Di María, 90. Morata)
Elche - Vallecano 2:0 (19. Albacar z pen., 79. Marquez)
Granada - Pamplona 0:0
Espaňol Barcelona - Vigo 1:0 (88. Sergio García)