Real Madrid - Villarreal 4:2Real bez Ronalda porazil Villarreal a předstihl Atlétiko, které prohrálo

Madrid

Real Madrid ve španělské lize porazil doma Villarreal 4:2 a dotáhl se bodově na vedoucí Atlétiko, které nezvládlo večerní zápas s Almerií a prohrálo 0:2. Díky lepšímu skóre se vedení v tabulce ujal Real. Dvěma brankami se na tom podílel francouzský útočník Karim Benzema, který gólově zastoupil distancovaného Cristiana Ronalda. Portugalský fotbalista si odpykává třízápasový trest kvůli vyloučení v městském derby s Atlétikem.

Gareth Bale slaví svoji terfu proti Villarrealu.

Skóre otevřel už po sedmi minutách Gareth Bale, který využil chybu Josého Antonia Dorada a samostatný únik dotáhl do úspěšného konce. Pro čtyřiadvacetiletého záložníka to byla devátá ligová branka v sezóně. Bale se podepsal i pod druhý gól, na který přihrál Karimu Benzemovi. Hosté stihli ještě do poločasu zareagovat přesnou trefou Maria Gaspara. Dvacet minut po změně stran ale vrátil Bílému baletu dvougólové vedení Jesé.

Villarreal dokázal utkání ještě jednou zdramatizovat po precizně provedeném přímém kopu Mexičana Giovaniho Dos Santose, ale tři body pro domácí zpečetil ranou k pravé tyči znovu Benzema. Ten je po Ronaldovi s 12 góly druhým nejlepším střelcem klubu.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:
Valencie - Betis Sevilla 5:0 (44. a 68. Paco, 41. Mathieu, 62. Feghouli, 79. Vargas),
Vallecano - Málaga 4:1 (26. a 63. Falqué, 28. Arbilla, 45.+1 Larrivey z pen. - 72. Jakovenko),
Real Madrid - Villarreal 4:2 (25. a 76. Benzema, 7. Bale, 64. Jesé - 43. Mario, 69. Dos Santos),
Almería - Atlético Madrid 2:0 (80. a 86. z pen. Verza).