Barcelona a její bývalý šéf jdou kvůli Neymarovu přestupu k soudu

3. června 2014 18:04 - Madrid

Zástupci fotbalové Barcelony a bývalý prezident katalánského klubu Sandro Rosell budou podle agentury Reuters vypovídat před soudem. Důvodem je podezření z daňového úniku při přestupu brazilského útočníka Neymara ze Santosu.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Barcelonu začaly úřady vyšetřovat poté, co vyšlo najevo, že dvaadvacetiletá hvězda loni v květnu nepřišla za původně avizovaných 57 miliónů eur, ale za téměř sto miliónů. A právě z vyšší částky klub údajně nezaplatil daň.

Barcelona sice v únoru zaplatila dlužnou částku 13,5 miliónu, podle médií tak ale učinila především proto, aby se vyhnula vysokému úroku z prodlení, který by ji v případě uznání viny čekal.

Kvůli nesrovnalostem kolem Neymarova transferu navíc odstoupil prezident klubu Sandro Rosell, přestože jakékoliv pochybení striktně odmítl.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..